EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je úterý 22.10 a svátek má Sabina

Aktuality:


Lékaři Nemocnice Šumperk si posvítí na podezřelá znaménka

11. 5. 2017 v 15:35 - Z některých nebezpečných znamének se totiž může časem vytvořit nádor - takzvaný melanom.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Lékaři Nemocnice Šumperk letos opět nabídnou bezplatné vyšetření znamének. Ta jsou sice běžnou záležitostí na lidské kůži, rozdílný je však jejich počet a struktura. Z některých nebezpečných znamének se totiž může časem vytvořit nádor - takzvaný melanom.  Prevenci tohoto rizika se šumperští lékaři budou věnovat v úterý 16. května od 8.00 do 14.00 hodin v kožní ambulanci. Zájemce ten den vyšetří zdarma, bez nutnosti předchozího objednání a bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny jsou registrováni. Nemocnice si pro veřejnost v tento den připravila na téma bezpečné slunění také speciální přednášky.
Maligní melanom je jeden z nejčastěji se vyskytujících zhoubných nádorů, ale zároveň nejsnáze zjistitelný. Odborníci uvádějí, že každých deset let se dvojnásobí počet nemocných. Šanci na vyléčení přitom zvyšuje pouze včasná diagnostika. Nemocnice Šumperk se proto k Evropskému dni melanomu pravidelně připojuje, aby upozornila veřejnost nejen na nutnost prevence, ale i rizika spojená s tímto onemocněním a možnosti léčby.
Akce se zúčastní také nemocniční lékárna. Lidem poradí s výběrem vhodné kosmetiky k ochraně před slunečním zářením, kterou si ten den budou moci lidé nakoupit s výraznou slevou. O tom, jak se co nejlépe chránit před sluníčkem a jak moc je sluneční záření škodlivé se lidé dozvědí také na přednáškách, které při této příležitosti nemocnice pořádá v úterý 13. května ve svém kongresovém sále v 12.00 a v 13.00 hodin.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2520.html

Reklama