EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je úterý 22.10 a svátek má Sabina

Aktuality:


Lékaři Nemocnice Šumperk operují zrak s pomocí nového mikroskopu

27. 1. 2016 v 12:35 - Přístroj za bezmála dva miliony korun zvýšil kvalitu prováděných zákroků...
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Lékaři Nemocnice Šumperk operují zrak s pomocí nového operačního mikroskopu. Přístroj za bezmála dva miliony korun zvýšil kvalitu prováděných zákroků, neboť umožňuje zobrazit skutečně i ty nejmenší tkáňové struktury v nitru oka. Operační mikroskop využijí oční odborníci zejména pro operace zeleného zákalu a zákroky na rohovce.
Přístroj je vybaven duálním zdrojem osvětlení. „Kombinace LED zdroje a speciální halogenové výbojky poskytuje vynikající a ostrý pohled na celé operační pole,“ chválí si novou zdravotnickou technologii primář očního oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Ivan Schlemmer.
Oční mikroskop ocení nejen pacienti, ale také operující lékaři. Ergonomické řešení mikroskopu jim totiž poskytuje maximální pracovní komfort a snižuje tak jejich fyzickou zátěž při delších operačních výkonech. Na novém mikroskopu si navíc chválí i jeho snadnou obsluhu. Kromě operací zeleného zákalu a rohovky využijí odborníci po doplnění o další přídavnou optiku mikroskop také při zákrocích ve sklivci a na sítnici.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2305.html

Reklama