Šumperk.info

sněžení sněžení, -2°C

Dnes je sobota 2.12 a svátek má Blanka

Aktuality:


Lékaři Nemocnice Šumperk operují pacienty s novými rameny

24. 2. 2016 v 16:55 - Lékaři Nemocnice Šumperk začali operovat pacienty s dvěma novými C-rameny.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Lékaři Nemocnice Šumperk začali operovat pacienty s dvěma novými C-rameny. Rentgenové přístroje za deset miliónů korun jim pomáhají zejména při traumatologických, chirurgických nebo urologických operacích. Lékařům přitom dokážou poskytnout až 30 ostrých snímků za sekundu.
„C rameno je pojízdný rentgen, který se používá během operačního výkonu. Výhodou u těchto moderních přístrojů je fakt, že značně snižují dávky záření a zvyšují tak bezpečnost vyšetření jak pro pacienty, tak pro zdravotnický personál,“ vysvětluje primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Jiří Gerold s tím, že nová C-ramena už dnes dokážou přesně spočítat dávku, kterou pacient během výkonu obdrží.
Obě C-ramena disponují výjimečnou kvalitou zobrazení, takže lékařům umožňují detailní zobrazení pohybového aparátu. A to od zlomenin stehenních kostí až například po drobné články prstů u nejmenších dětí. „Operatér využívá rentgenového záření během operací, například k ověření polohy osteosyntetického materiálu. Díky C-ramenům tak ví, kam přesně šroubky zavést,“ popisuje doktor Gerold a zároveň upozorňuje, že přístroj dokáže lékařům poskytnout až 30 ostrých snímků za sekundu. Ke zvýšenému komfortu operatérů a bezpečnosti pacienta během lékařských zákroků přispívá i velký rozvor C-ramena, jeho rotace ve velkém rozsahu a jednoduchost ovládání celého přístroje.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2315.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama