Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Kníry pro zdraví porostou letos v Šumperku lékařům i hokejistům

1. 11. 2016 v 16:45 - S příchodem listopadu už se tradičně pojí rozjezd celosvětové akce Movember – Kníry bojují proti rakovině.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

S příchodem listopadu už se tradičně pojí rozjezd celosvětové akce Movember – Kníry bojují proti rakovině. Do akce se letos zapojili nejen lékaři z Nemocnice Šumperk, ale také šumperští Draci. Podpořit projekt na boj proti rakovině prostaty se totiž rozhodli společně. Nemocnice navíc při příležitosti celosvětové kampaně nabídne ve středu 23. listopadu od 15.00 hodin bezplatná preventivní vyšetření a konzultace.
Mocné kníry, které jsou symbolem kampaně, si letos budou pěstovat nejen lékaři z urologického oddělení, ale také šumperští draci. Společně tak chtějí upozornit na nebezpečí rakoviny prostaty, která rok co rok připraví o život mnoho členů mužské populace na světě. Jde o nenáročný způsob demonstrace, knírem vyjadřují účastníci akce podporu všem, kteří bojují, či bojovali s touto zákeřnou chorobou a zároveň varují a upozorňují na rizika této nemoci, a to už jen tím, že si pořídí pro ně nezvyklou ozdobu na tváři.  „Ten nápad se nám okamžitě zalíbil. Je potřeba pomáhat dobré věci, upozorňovat na to, co je důležité. V podstatě jsme okamžitě souhlasili a akci podporují všichni hráči. Teď tedy uvidíme, jak se s tím poperou ti, kterým knír ještě neroste,“ říká s notnou dávkou humoru za Draky Šumperk Radek Fischer, asistent kapitána. Jak to hráčům sluší bez vousů, a později s mocným knírem, budou moci fanoušci navíc sledovat i na sociálních sítích klubu.
V České republice diagnostikují lékaři každý rok rakovinu prostaty asi pěti tisícům mužů. I proto se Nemocnice Šumperk rozhodla do akce zapojit a nabídnout mužům možnost konzultací a odborných vyšetření v rámci Dne prevence proti karcinomu prostaty a varlat.
Akce se uskuteční ve středu 23. listopadu od 15.00 do 19.00 hodin v urologické ambulanci Nemocnice Šumperk. „Vítáni jsou především muži ve věku od 40 let, kteří doposud vyšetření nepodstoupili. Doufáme, že tato osvěta některé z nich přiměje, aby za námi na akci dorazili,“ doufá primář urologického oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Martin Kaňa s tím, že akci Movember považují všichni zaměstnanci jeho oddělení za skvělý nápad.
Primář zároveň věří, že akce přiměje přijít také osoby, které dlouho trápí nějaký urologický problém, ale nenašly odvahu navštívit lékaře a přijít své potíže zkonzultovat. „Bohužel, lidé ani v dnešní době nevěnují prevenci dostatečnou pozornost. U řady onemocnění je však včasná diagnostika klíčová pro uzdravení,“ doplňuje primář.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2420.html

Reklama