Šumperk.info

jasno jasno, 14°C

Dnes je úterý 26.5 a svátek má Filip

Aktuality:


K odstranění bolesti nově napomáhá pacientům Nemocnice Šumperk rázová vlna

29. 8. 2016 v 10:55 - Je schopna drtit kámen, ale přitom projde lidskými tkáněmi bez jejich poškození.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Je schopna drtit kámen, ale přitom projde lidskými tkáněmi bez jejich poškození. Vzniká běžně při blesku či nadzvukovém pohybu. Může být i uměle vytvořena za účelem léčit. Řeč je o takzvané rázové vlně, která nově pomáhá od úponové bolesti také pacientům Nemocnice Šumperk.
„Rázová vlna je neinvazivní léčebná metoda, kterou většinou ošetřujeme chronická onemocnění pohybového aparátu, takže má široké spektrum použití, především tam, kde je běžná konzervativní léčba neúčinná,“ popisuje primář rehabilitačního oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Rudolf Ditmar.
Rázové vlny jsou silnější tlakové nárazy, které jsou cíleně aplikovány v blízkosti bolestivých míst. Rázová vlna tak "doslova" rozbije bolestivé místo a nastartuje proces hojení. S pomocí této novinky tak mohou šumperští odborníci léčit mnoho stavů, které se běžně léčí například sádrovou fixací, výjimečně pak i operacemi. Léčebná metoda se přitom pyšní vysokou účinností.
„Terapii rázovou vlnou musí vždy předcházet odborné klinické vyšetření. V případě zájmu o tuto léčebnou metodu se k nám mohou lidé objednávat přes naši rehabilitační ambulanci na telefonním čísle 583 333 351,“ doplňuje primář Ditmar.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2384.html

Reklama