Šumperk.info

polojasno polojasno, -8°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Díky mladé mamince Tereze se dětské oddělení Nemocnice Šumperk zaplnilo novými hračkami

9. 2. 2018 v 14:55 - Dětské oddělení Nemocnice Šumperk teď nově připomíná spíše jednu velkou hernu.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Dětské oddělení Nemocnice Šumperk teď nově připomíná spíše jednu velkou hernu. Svůj nemalý podíl na tom má mladá maminka Tereza Minaříková z Šumperku, která se účastnila soutěže obchodního řetězce KIK Tvář roku a vyhrála poukaz v hodnotě 5 tisíc korun na nákup jeho zboží. Při rozhodování, jak s poukazem naloží, příliš dlouho neváhala a rozhodla se pro dětské oddělení šumperské nemocnice.
„Na dětském oddělení jsme byli hospitalizovaní se svým synem. V nemocnici sice mají krásnou hernu, ale některé hračky mi v ní během pobytu v nemocnici chyběly. Proto jsem se rozhodla poukazy věnovat dětskému oddělení, aby mohlo svoji hernu dovybavit novými hračkami pro nemocné děti,“ říká osmadvacetiletá maminka Tereza, která soutěž vyhrála nejen díky své hezké tváři, ale i faktu, že v posledním roce zhubla neuvěřitelných 30 kilogramů.
Dětskému oddělení nejenže věnovala poukázky na nákup zboží, ale na koupi hraček vyrazila společně se sestřičkami z dětského oddělení. A ve výběru hraček velice trpělivě pomáhal i její syn Kryštof. „Pro děti jsme vybrali například nové auto, odrážedlo, panenku, dřevěné puzzle, dětský nákupní vozík a také mnoho pastelek a omalovánek,“ jmenuje vedoucí sestra dětského oddělení Lenka Babištová. V nákupním vozíku skončily i dětské župánky, deky pro nejmenší nebo hasičské auto. Všechny hračky už nyní dělají radost hospitalizovaným pacientům. „Ještě jednou bych touto cestou chtěla paní Minaříkové poděkovat, že její volba padla právě na nás. Děti snáší pobyt v nemocnici přece jen o něco hůře a nové hračky jim okamžitě zvedly náladu,“dodává Lenka Babištová.
Dětské oddělení Nemocnice Šumperk je hrdým držitelem prestižního ocenění Baby Friendly Hospital. Protože právě nejmenší pacienti snáší hospitalizaci mnohdy hůře než ti dospělí, snaží se jim nemocnice zdejší pobyt na dětském oddělení zpříjemňovat nejrůznějšími aktivitami. Za dětmi dochází každý měsíc například zdravotní klauni. Oddělení spolupracuje také s dobrovolníky a herní specialistkou. Zbavit se strachu pomáhá dětem také panenka Cecilka.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2637.html

Reklama