Šumperk.info

zataženo zataženo, 2°C

Dnes je pondělí 28.11 a svátek má René

Aktuality:


Centrum pro závislé na tabáku Šumperské nemocnice zve veřejnost na Den otevřených dveří

21. 11. 2011 v 08:00 - Pokoušíte se přestat kouřit a příliš se Vám to nedaří? Jak na to Vám ve čtvrtek zdarma poradí odborníci ze Šumperské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Na čtvrtek 24. listopadu totiž zdejší Centrum pro závislé na tabáku připravilo Den otevřených dveří. Od 14.00 do 17.00 hodin se tak mohou všichni zájemci přijít zdarma poradit do pavilonu F, jak se jednou pro vždy zbavit své závislosti na nikotinu.

„Čtvrtek bude zkrátka pro kuřáky ideálním dnem, kdy mohou říci své závislosti radikální Ne!“ říká primář oddělení tuberkulózy a respiračních nemocí a zároveň vedoucí lékař Centra pro závislé na tabáku MUDr. Pavel Mátl.
V rámci dne otevřených dveří budou moci účastníci zdarma podstoupit škálu základních vyšetření, díky kterým odborníci stanoví míru jejich závislosti na tabáku. „Základní vyšetření zahrnuje měření krevního tlaku, pulzu, zaznamenání antropometrických údajů - tedy výšky, hmotnosti, výpočtu BMI, obvodu pasu. Dále také zhodnotíme funkci plic. Bude nás zajímat, jaké nemoci zájemce prodělal a jaké léky pravidelně užívá. Společně navrhneme plán pro odvykání kouření a ponecháme zcela na něm, zda se rozhodne učinit krok k zahájení léčby,"vysvětluje primář s tím, že v případě zájmu si mohou účastníci Dne otevřených dveří domluvit další termín návštěvy.
Oborníci také v den otevřených dveří účastníkům vysvětlí princip závislosti, který jim pomůže uvědomit si mnohé souvislosti. „V našem centru se pacienty snažíme inspirovat k přípravě náhradního řešení, jak prožít své typické kuřácké situace bez cigarety. Poradíme také, jak změnit své denní návyky a prožitky dne. Projdeme si společně situace, při jakých se jen těžko odolává cigaretě, a společně budeme hledat řešení, jak se v typicky kuřácké situaci bez cigarety zachovat,“ přibližuje, co vše čeká na účastníky dne otevřených dveří primář Mátl.
Odborníci z centra pomáhají pacientům zvládat nejen fyzické abstinenční potíže, ale i ty psychické jako je nespavost, deprese či zvýšená chuť k jídlu. Nové Centrum pro závislé na tabáku Šumperské nemocnice je vždy otevřeno každou středu od 13:30 do 15:00 hodin. Klienti se mohou objednávat individuálně na čísle 583 336 107, a to každé pondělí až pátek od 7:00 do 14:00 hodin.


Autor: Ing.Hana Szotkowská - mluvčí holdingu AGEL Zdroj: http://nemocnicesumperk.agel.c...11121-cpzt

Reklama