Šumperk.info

jasno jasno, 14°C

Dnes je úterý 26.5 a svátek má Filip

Aktuality:


Babyboom v Nemocnici Šumperk

5. 1. 2016 v 14:40 - Přestože ve většině českých porodnic počet porodů klesá, v Nemocnici Šumperk měli v  loňském roce zdravotníci plné ruce práce.
FOTO: Nemocnice Šumperk
FOTO: Nemocnice Šumperk

Přestože ve většině českých porodnic počet porodů klesá, v Nemocnici Šumperk měli v  loňském roce zdravotníci plné ruce práce. Narodilo se zde totiž o 33 dětí více než v roce 2014. Loňský rok byl přitom bohatý i na vícečetné porody, v nemocnici totiž pomohli lékaři na svět hned dvanácti dvojčatům.
V Nemocnici Šumperk se narodilo v uplynulém roce celkem 958 dětí. Přestože nakonec zvítězili chlapci, poměr byl jen velmi těsný. Zdravotníci zde pomohli na svět 480 chlapcům a 478 děvčátkům.
Na své první dítko roku 2016 si nemocnice musela počkat přes 11 hodin. Přesně sedmnáct minut po jedenácté se zde narodil Kubík Novák. Vážil 3045 gramů a měřil 48 centimetrů. Jeho maminka Hana Nováková žije v Olomouci a do Šumperku přijela slavit Silvestra. Oslavy však nabraly nečekaný spád a s Novým rokem přivítala na svět i svého malého chlapce.
V šumperském regionu volí rodiče pro své ratolesti stále tradiční česká jména. Nejvíc se zde v loňském roce rodily Natálie, Elišky a Nely. U chlapců vítězil jednoznačně Matyáš, Ondřej a Jan. Za pár let ale budou učitelé vyvolávat ve školních lavicích například i Taisiju, Abigail, Dieaga nebo Joshua.


Autor: Nemocnice Šumperk Zdroj: http://www.nemocnicesumperk.cz...-2298.html

Reklama