EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je úterý 22.10 a svátek má Sabina

Aktuality:


Ondrášovka Cup kategorie U12 vyhrála Slavia Praha

20. 5. 2019 v 14:30 - O víkendu 18.-19. května pokračoval maraton finálových turnajů Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR kategorií U8 – U13. Tentokrát zavítaly do Šumperka ty nejlepší týmy kategorie U12. Vítězem se stala SK Slavia Praha.
FOTO: Ondrášovka Cup
FOTO: Ondrášovka Cup

Hráči Slavie si užívali nejen hezkého počasí, které tentokrát turnaj provázelo, ale i nesnadnou cestu k vítězství. V základní skupině sice pouze jednou remizovali s Kladnem, ale v neděli ve zlaté skupině prohráli derby se Spartou 0:2 a dvakrát remizovali se Zlínem a Pardubicemi. Nakonec to však stačilo na celkových 14 bodů vedoucí k oslavě prvenství. Radost měli ještě větší, když téměř ve stejné chvíli jejich dospělí kolegové remizovali s Baníkem Ostrava 0:0 a tím získali letošní mistrovský titul.

Ve výborných výkonech pokračovala Sparta Praha, která po prvním místě v kategorii U13 a třetím místě v kategorii U11 vybojovala v kategorii U12 stříbrné medaile. Ve finálové skupině sice sparťani neprohráli, ale čtyři remízy je odsunuly o bod za svého rivala Slavii Praha.

Gratulace patří i třetímu týmu Slezský FC Opava. Ti s bilancí třech vítězství, třech remíz a jednou prohrou skončili třetí o bod za Spartou. Svoji radost z bronzových medailí ještě umocnili ve vložené driblingové soutěži Top4Football challenge, kterou vyhráli tři borci právě z týmu Opavy. Soutěží opět provázel Honza Weber, který během dne předvedl i své mistrovské driblingové kousky.

Do Šumperka si tentokrát našli cestu Tomáš Ujfaluši a Marek Heinz. Oba dva si během dne vyzkoušeli pod taktovkou Pavla Čapka role komentátorů přímých přenosů ze zápasů. Tomáš Ujfaluši se přiznal, že kdyby někdy uvažoval o trénování, tak by určitě začal právě u mládežnických kategorií. Rozhodně by se u nich snažil rozvíjet rychlost a dovednosti s míčem. On i Marek Heinz se shodli na tom, že je občas potřeba u takto mladých fotbalistů prokládat fotbal i ostatními sporty, které jsou důležité pro komplexní pohybový rozvoj hráčů. Jsou si ale vědomi, že je to náročné s ohledem na nároky, které jsou bohužel na hráče kladeny již od mládežnických kategorií. Zároveň byli nadšeni úrovní turnaje, a především úrovní předváděných výkonů všech týmu.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Nicholas Alain Fatoma z Football Tallent Academy Praha, nejlepším brankářem Adam Kolínek z Dukly Praha a nejlepším střelcem Šimon Wölfl ze Sparty Praha.

Příští finálový turnaj kategorii U10 se bude konat ve Vysokém Mýtě.

ONDRÁŠOVKA CUP 2018/2019 - KATEGORIE U12 KONEČNÉ POŘADÍ

  • 1. SK Slavia Praha
  • 2. AC Sparta Praha
  • 3. Slezský FC Opava
  • 4. FK Dukla Praha
  • 5. FC Zlín
  • 6. FK Pardubice
  • 7. FK Mladá Boleslav

TERMÍNY DALŠÍCH FINÁLOVÝCH TURNAJŮ

  • · U8 Chomutov 8. - 9. 6.
  • · U9 Příbram 1. – 2. 6.
  • · U10 Vysoké Mýto 25. – 26. 5.


Autor: - red - / PR

Reklama