EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je pondělí 21.10 a svátek má Brigita

Aktuality:


Fotbal: Rozhovor s trenérem před důležitým soubojem s prvním Žďárem

20. 4. 2018 v 11:00

Před důležitým nedělním soubojem s prvním Žďárem nad Sázavou, jsme se rozhodli položit pár otázek trenérovi mužstva mužů.

Úvodem bych tě poprosil, abys zhodnotil zimní přípravu a změny v týmu proti podzimu

Zimní přípravu jsme absolvovali podobně, jako předešlé sezóny. S tím rozdílem, že jsme trénovali "jen" 4x týdně a pátá jednotka byla přípravný zapas. Přistoupili jsme k tomu z důvodu toho, že týmu nehrozil boj o záchranu. V přípravných zápasech se nám dařilo a tuto formu jsme přenesli i do prvních jarních kol. Co se týče kádru, tak máme početní problémy. Skončil Křepelka a zraněný je Podhorný. Ten se pomalu začíná zapojovat do tréninkového procesu, společně s dlouhodobě zraněnými hráči Žoldou a Ondráčkem. Nepodařilo se zrealizovat přestup někoho z dvojice Purzitidis, Můčka, o které jsme velmi stáli, ale Uničov se rozhodl si je pro jarní část ponechat. Z nových hráčů přisel tedy jen Tomáš Maňka z Rapotina. Takže momentální kádr činí 13 zdravých hráčů do pole, 3 se léčící a 2 brankaři. Což samozřejmě není moc, ale je to jediný problém, který vnímám. Jinak jsem s týmem a tréninkovou morálkou velmi spokojen.


Jak hodnotíš úvodní 4 kola?


První 4 kola hodnotím pozitivně z pohledu získaných bodů. Už poněkud méně herním projevem. Zatím nejsme tolik dominantní na míči, jak tomu bylo na podzim, především tedy na domácím hřišti. Ale přičítám to částečné i jarním terénům, kdy hřiště jsou nekvalitní. Každopádně zasloužených 6 bodu z venku s týmy, které budou určíte v horní polovině i na konci sezony, jsou posun dopředu. Souvisí to i s tím, že tým je stále vyspělejší a zkušenější.


Po odstoupení suverénního Tišnova ze soutěže se naskytla mužstvům z popředí tabulky nečekaná příležitost v podobě postupu do MSFL. V neděli přijede Žďár nad Sázavou, který je momentálně první. Nehlodá v tobě a mužstvu chuť zkusit se zapojit do boje o příčky nejvyšší? Předpokládám, že předsezonní cíle byly asi po dvou letech bitvy o záchranu poněkud skromnější?


My jsme do sezóny vstupovali především s touhou zvládnout lépe podzim, abychom na jaře neměli záchranářské práce do posledních kol. Po podzimu hráči hlásali, že se porveme o pozice do třetího místa. Mně se ta myšlenka líbí, hráči by měli mít ambice a touhu se stále zlepšovat. Já se jen budu snažit, abychom do každého zápasu šli s pokorou a maximálním nasazením. Uvidíme, jestli dokážeme alespoň znervóznit první dva týmy ze Žďáru a Nového Města. Los nám k tomu docela nahrává. Pokud se vyvarujeme červeným kartám a především zraněním, tak je možné vše.


Chceš nějak pozvat, nalákat diváky na nedělní zápas prvního se třetím?


Určíte rád bych všechny diváky pozval na tento zápas. Hřiště dle všeho bude konečně v super stavu a má být i dobré počasí. Za tým slibuji, že pro úspěch a dobry fotbal uděláme maximum!Autor: FK SAN-JV Šumperk Zdroj: http://www.fotbal-sumperk.cz/i...937&page3=

Reklama