Šumperk.info

zataženo zataženo, 2°C

Dnes je pondělí 28.11 a svátek má René

Aktuality:


Fotbal: Mladí fotbalisté Šumperku na turnajích brali dvakrát třetí místo

15. 3. 2018 v 09:40

Šumperská fotbalová mládež za sebou má další zdařilé vystoupení. Hráči ročníku 2008 a mladší se představili v sobotu 3. a v neděli 4. března na dvou turnajích. Jedna skupina vyrazila do Heřmanova Měštce, druhá bojovala o dobrý výsledek v Kozlovicích.


Obě sestavy svůj úkol zvládly. Nejprve svěřenci trenéra Romana Smrže zavítali do Heřmanova Měštce, ležícího nedaleko Chrudimi. Absolvovali celkem sedm zápasů, z nich pět dotáhli do vítězného konce.


Nepovedly se jim pouze mače se Žďárem nad Sázavou a Hlinskem. Ale třeba proti Pardubicím Šumperští excelovali, Východočechy přejeli jasně 7:0.

„Měl jsem obavy ze vstupu do turnaje, protože se nám poslední dobou moc nedařilo,“ přiznal kouč Roman Smrž.


„Ale kluci mě okamžitě vyvedli z omylu, hned první utkání sehráli bez větších potíží. Až na duely se Žďárem a Hlinskem se nám dařilo a můžeme být s výsledky spokojeni.“

Severomoravané brali v Heřmanově Měštci konečnou třetí příčku, právě za dvěma soky, kteří je dokázali přelstít.


„Pro hráče v této skupině šlo o povedený turnaj, po výkonnostní stránce předvedli jednoznačný posun vpřed. Všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a reprezentaci klubu,“ uznal Smrž.

Bronz také z Kozlovic

V neděli 4. března šla do akce další skvadra ročníku 2008. Posádka trenéra Pavla Churavého odjela na turnaj do Kozlovic. Zde narazila mimo jiné na slovenské týmy, jmenovitě se střetla s mančafty FK Dubnica, FK Považská Bystrica a Vrakuňa Bratislava. Posledně jmenovaný tým vybojoval první příčku.

Šumperští se ovšem také nemuseli stydět. Skončili na třetím místě, čímž napodobil výkon svých kamarádů ze sobotního počínání v Hěřmanově Měštci. Severomoravané prohráli jen dva duely ze šesti. Největší kanonádu předvedli proti Přerovu, který deklasovali sedmi góly.

„Problémy jsme měli hlavně s obsazováním soupeřů, naši kluci propadávali a nechávali je hluboko za sebou,“ hodnotil turnaj kouč Churavý. „Pochvala patří za snahu hrát jeden na jednoho, i když se to ne vždy dařilo.“

Radost mu dělaly ofenzivní dovednosti hráčů. „V šesti zápasech jsme nastříleli dvaadvacet branek, na nichž se podíleli téměř všichni, což je pozitivní,“ uzavřel šumperský lodivod.

Turnaj Heřmanův Měštěc (3. března)

Konečné pořadí: 1. FC Žďár nad Sázavou, 2. FC Hlinsko, 3. FK Šumperk, 4. FK Letohrad, 5. FK Náchod, 6. SK Nemošice, 7. Slavia Hradec Králové, 8. SK DFO Pardubice

Výsledky Šumperku: Letohrad (3:1), Žďár nad Sázavou (1:4), Nemošice (4:0), Náchod (2:0), Pardubice (7:0), Hlinsko (0:6), Hradec Králové (4:1)

Sestava: Maitner, Stříteský, Vaněk, Zelený, Paraska, Smrž, Vojtek, Horníček, Malko.

Turnaj Kozlovice (4. března)

Konečné pořadí: 1. VRAKUŇA Bratislava, 2. Kozlovice, 3. FK Šumperk, 4. FK Dubnica, 5. SK Hranice, 6. 1. FC Přerov, 7. Považská Bystrica

Výsledky Šumperku: Přerov (7:0), Považská Bystrica (3:2), Kozlovice (2:4), Dubnica (4:1), Hranice (2:1), Bratislava (4:5)

Sestava: Urban – Kovář, Zatloukal, Ježek – Horák, Horký, Domes, Aberle.


Autor: Martin Schwarz
Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/fotbal_region/mladi-fotbaliste-sumperku-na-turnajich-brali-dvakrat-treti-misto-20180311.html


Autor: FK SAN-JV Šumperk Zdroj: http://www.fotbal-sumperk.cz/i...927&page3=

Reklama