EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Místy slabý déšť Dnes 19°C

Občasný mírný déšť Zítra 17°C

Dnes je pondělí 20.5 a svátek má Zbyšek

Aktuality:


Za volantem neměli co pohledávat…

24. 9. 2018 v 10:59 - Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je důvodně podezřelý 56letý řidič vozu Peugeot 306, kterého policisté zastavili a zkontrolovali v neděli 23. září o půl deváté ráno na ulici Lidické v Šumperku.

Řidičský průkaz řidič policistům ke kontrole předložit nemohl. Rozhodnutím Okresního soudu v Šumperku mu byl totiž uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do března roku 2021. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Nyní mu podle trestního zákoníku hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Ve stejnou dobu provedli policisté kontrolu dalšího řidiče osobního vozu, tentokrát v Mohelnici. Po předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla vyzvali 75letého řidiče, aby se podrobil orientační dechové zkoušce, neboť při komunikaci s řidičem pojali podezření, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Dechové zkoušky, kterým se motorista dobrovolně podrobil, jejich domněnku potvrdily. Řidiči byly opakovaně naměřeny hodnoty lehce přes 1,5 ‰ alkoholu v dechu. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama