Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Vloupání do vozidla v Zábřehu

1. 4. 2019 v 14:57 - Nemilé překvapení v podobě vykradeného vozidla čekalo v neděli 31. března 2019 na majitele vozu zn. Audi, který jej 17. března 2019 po poledni odstavil na parkovišti u vlakového nádraží v Zábřehu.

Zloděje zřejmě upoutaly věci viditelně ponechané ve vozidle. Po odstranění zámku dveří u řidiče vnikl do vozidla a z interiéru odcizil značkové sluneční brýle, držák na mobilní telefon, čelovku, ručně vyráběný nůž s rukojetí z paroží, značkové pánské sako, ale také dámský kabát. Vně i zevnitř vozidla zanechal doslova spoušť. V prostoru zámků na dveřích řidiče i spolujezdce poškodil lak a dále interiér i exteriér vozu postříkal prozatím neznámou tekutinou. Škodu na vozidle jeho majitel předběžně vyčíslil na 50 000 Kč, na odcizených věcech na 31 000 Kč.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci. Pachateli za takové jednání, v případě jeho dopadení a prokázání viny, hrozí podle trestního zákoníku mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama