Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 4°C

Dnes je pondělí 9.12 a svátek má Vratislav

Aktuality:


Vesele nakupoval na cizí platební kartu

26. 11. 2019 v 10:42 - Koncem minulého týdne zadrželi policisté v Praze 22letého mladíka, s kterým již delší dobu potřebovali hovořit také zábřežští policisté. Měl se podle nich totiž začátkem června letošního roku v Zábřehu dopustit hned několika trestných činů.
Ilustrační fotografie (Pixabay.com)
Ilustrační fotografie (Pixabay.com)

Nejprve se seznámil s mladou ženou, kterou měl v nestřeženém okamžiku, když jej pozvala k sobě domů, připravit o platební kartu. S tou měl následně provést bezmála dvě desítky bezkontaktních plateb v různých obchodem, při nichž měl utratit více než šest tisíc korun.

Protože se nudil, navštívil také prodejnu barev a laků, ve které si opatřil spreje, pomocí kterých měl následně v ulici Komenského posprejovat obklad fasády domu. Majiteli nemovitosti vznikla škoda za čtyři tisíce korun.Zadržený muž si již vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, krádeže a poškození cizí věci. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody.

Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová / - red -

Reklama