EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Místy blízký déšť Dnes 24°C

Místy blízký déšť Zítra 25°C

Dnes je pondělí 17.6 a svátek má Adolf

Aktuality:


Včerejší změna počasí se odrazila v dopravě…

3. 1. 2019 v 16:30 - Nešvary zimního počasí potrápily v průběhu včerejšího dne na Šumpersku nejen řidiče, ale také samotné policisty, kteří s úderem jedenácté hodiny dopoledne jezdili doslova od nehody k nehodě.
Fotografie z míst nehod
Fotografie z míst nehod

Dokumentovali celkem osm dopravních nehod, a to zejména na Staroměstku, Štítecku a v Loučné nad Desnou. Jednalo se o nehody, jejichž příčiny spočívaly především v nedodržení bezpečné vzdálenosti. U Horních Studének a v Zábřehu došlo ke střetu osobních vozidel s autobusem. U Písařova se řidič s vozem značky BMW opřel o strom, vznikla škoda za předběžně 250 000 Kč. Všechny nehody, vyjma jedné, při které se zranila cyklistka, se obešly bez zranění. Oznámení o střetu osobního vozidla s cyklistkou, ke kterému došlo v Šumperku na křižovatce ulic Banskobystrická a Lidická, přijali policisté krátce před třetí hodinou odpoledne. Podle prvotního šetření tam 19letý řidič vozu Peugeot nedal přednost v jízdně 43leté cyklistce jedoucí po hlavní silnici. Došlo ke střetu, při kterém cyklistka utrpěla lehké zranění. Z místa nehody byla zdravotnickou záchrannou službou přepravena k ošetření do nemocnice. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by byli ovlivněni alkoholem.
Špatně sjízdné silnice způsobovaly v průběhu celého dne problémy zejména řidičům nákladních vozidel. Okolo 17. hodiny byla z důvodu vytvořené ledovky uzavřena silnice ze Šumperku na Bohdíkov. Překážku v silničním provozu způsobil na silnici I/35 v úseku stoupání z Mohelnice na Studenou Loučku kamion částečně sjetý mimo komunikaci. Z důvodu jeho vyproštění byla silnice po 22. hodině na více než hodinu v obou směrech uzavřena.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama