Šumperk.info

skoro jasno skoro jasno, 2°C

Dnes je pondělí 30.3 a svátek má Arnošt

Aktuality:


V policejních celách včera skončili dva podnapilí řidiči

17. 7. 2019 v 10:59 - Ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky jsou po úterních silničních kontrolách důvodně podezřelí hned dva řidiči.

Prvního, 43letého muže, který usedl za volant osobního vozu pod vlivem alkoholu, zastavili policisté o půl páté odpoledne na ulici Jesenické v Šumperku. Poté, co řidič na výzvu policistů předložil ke kontrole doklady potřebné k řízení a provozu motorového vozidla, jej policisté vyzvali, aby se podrobil také dechové zkoušce. Při té mu naměřili hodnotu 1,77 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška pak ukázala hodnotu ještě o něco málo vyšší, a to 1,82 promile.

Dalšího podnapilého řidiče odhalili strážníci šumperské městské policie krátce před 21. hodinou na ulici 8. května v Šumperku. V tomto případě 42letý řidič nadýchal nejprve 1,22 promile alkoholu v dechu a vzápětí 1,29 promile.

Po provedení prvotních úkonů skončili oba řidiči v policejních celách. Za uvedené jednání, kterým mohli ohrozit život nebo zdraví dalších osob, případně způsobit značnou škodu na majetku, jim nyní podle trestního zákoníku hrozí, mimo jiné, až roční trest odnětí svobody.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama