EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Místy blízký déšť Dnes 23°C

Místy blízký déšť Zítra 26°C

Dnes je čtvrtek 18.7 a svátek má Drahomíra

Aktuality:


V obývacím pokoji pěstoval konopí

14. 9. 2018 v 11:26 - Poznatky získané operativním šetřením přivedly šumperské kriminalisty na stopu 32letého muže, který našel zálibu v pěstování konopí setého. Aby měl svou úrodu neustále pod kontrolou, rozhodl se zřídit tzv. indoorovou pěstírnu přímo v obývacím pokoji svého šumperského bytu. Rostliny pak pěstoval ve dvou pěstebních stanech, ale také na balkóně.
FOTO: Pěstírna konopí
FOTO: Pěstírna konopí

Při domovní prohlídce policisté zajistili 54 kusů rostlin konopí setého různého vzrůstu (od 12 do 60 cm), dva pěstební stany včetně technického zařízení sloužícího k podpoře růstu rostlin, ale také již sušenou rostlinnou hmotu.
Z dosavadního šetření vyplynulo, že měl muž tímto způsobem konopí pěstovat nejméně od února letošního roku a část úrody již sklidit a usušit. Získanou látku měl pak užít nejen pro svou potřebu, ale také k obdarování dalších osob.
Kriminalisté muže zadrželi a obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama