Šumperk.info

jasno jasno, 26°C

Dnes je pátek 7.8 a svátek má Lada

Aktuality:


Tři muži na Zábřežsku vyráběli a distribuovali pervitin

11. 10. 2019 v 13:02 - Šumperští kriminalisté realizovali v uplynulých dnech na Zábřežsku velmi úspěšnou akci na poli drogové trestné činnosti.
Fotografie z domovní prohlídky
Fotografie z domovní prohlídky

Na základě dlouhodobě rozpracovaných operativních poznatků skončili v rukou kriminalistů hned tři muži ve věku 35, 36 a 50 let. Každý z nich měl během několika posledních měsíců nejen vyrábět, ale také distribuovat pervitin, a to zejména na Zábřežsku. Při rozsáhlých domovních prohlídkách realizovaných nejen v bytových, ale také nebytových prostorách, zajistili kriminalisté celkem šest varen, léčivo (zhruba 300 kusů tablet užívaných k nelegální výrobě pervitinu), větší množství laboratorního vybavení, chemikálií a dalších věcí užívaných při výrobě drog, ale také sušenou rostlinnou hmotu.

Všichni zadržení si již vyslechli obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Trestní stíhání 36letého muže je s ohledem na jeho předchozí odsouzení pro tutéž trestnou činnost vedeno vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let nebo propadnutí majetku. Dalším dvěma obviněným hrozí mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová / - red -

Reklama