EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Místy blízký déšť Dnes 24°C

Místy blízký déšť Zítra 25°C

Dnes je pondělí 17.6 a svátek má Adolf

Aktuality:


Řidička nadýchala přes jedno promile

20. 3. 2019 v 12:44 - Podezřelou ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 35letá žena z Přerovska. Jako řidičku osobního motorového vozidla ji v neděli 17. března vpodvečer v Mohelnici zastavila a kontrolovala policejní hlídka.

Policisté řidičku vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, a ta byla pozitivní s výsledkem 1,06 ‰ alkoholu v dechu. Opakovanou zkouškou byla naměřena hodnota 1,14 ‰. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se řidička odmítla podrobit. Ke svému ovlivnění alkoholickými nápoji uvedla, že krátce před jízdou vypila dvě dvanáctistupňová piva a 2 dcl vína. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.
V rámci šumperského územního odboru evidujeme od počátku letošního roku již 33 skutků kvalifikovaných jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. V devíti případech vyšlo ovlivnění řidičů alkoholem nebo jinými omamnými či psychotropními látkami najevo v souvislosti s šetřením dopravní nehody.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama