Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Poslední prázdninový víkend očima dopravních policistů

3. 9. 2019 v 08:38 - Během posledního prázdninového víkendu měli dopravní policisté na Šumpersku napilno. Vyjížděli k celkem patnácti dopravním nehodám, při kterých se podle prvotních zjištění lehce zranilo sedm osob. Ve třech případech havarovali motorkáři, ve dvou případech se zranili cyklisté a evidujeme také dvě nehody s účastí lesní zvěře.
Fotografie z místa nehody
Fotografie z místa nehody

Jeden z motorkářů havaroval v sobotu 31. srpna 2019 krátce po osmé hodině večer v Branné poté, co mu cestu zkřížila právě lesní zvěř. Při nehodě utrpěl lehké zranění.

K havárii motorkáře vyjeli policisté také v neděli 1. září 2019. Půl hodiny před polednem havaroval na Červenohorském sedle 30letý motorkář. Během sjíždění ve směru k obci Loučná nad Desnou v levotočivé zatáčce nezvládl svůj stroj zn. Honda. Při brždění mu podklouzlo přední kolo a následoval pád na vozovku. Při havárii se řidič lehce zranil. Na místě byl ošetřen lékařem zdravotnické záchranné služby, kam byl na pomoc zraněnému vyslán také záchranářský vrtulník.

V neděli 1. září 2019 krátce po půlnoci vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému na pomoc teprve 18letému řidiči, který v alkoholovém opojení v Novém Malíně nezvládl řízení Felicie. V důsledku nepřiměřené rychlosti při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel mimo silnici a narazil do zábradlí u přemostění místního potoka. Při havárii se řidič lehce zranil. O jeho ošetření se postarali přivolaní záchranáři, ke kterým se mladík choval velmi hrubě a neurvale. Při dechových zkouškách mu policisté opakovaně naměřili hodnoty okolo 2,8 promile alkoholu v dechu.

První zářijový den vpodvečer havaroval u Kopřivné také 22letý řidič. Během jízdy ve směru na Bratrušov dostal po projetí levotočivé zatáčky na mokré vozovce smyk, po kterém s vozem Škoda Fabia skončil na přilehlé pastvině na střeše. Při havárii se lehce zranila spolujezdkyně, která byla zdravotnickou záchrannou službou přepravena k ošetření do nemocnice. Případné ovlivnění řidiče alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou.Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama