Šumperk.info

zataženo zataženo, 4°C

Dnes je čtvrtek 20.2 a svátek má Oldřich

Aktuality:


Policisté při domovní prohlídce zajistili bezmála šest desítek rostlin konopí

27. 9. 2019 v 16:00 - Šumperští kriminalisté v těchto dnech obvinili 41letého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
Fotografie z domovní prohlídky
Fotografie z domovní prohlídky

Na podkladě operativního rozpracování a následné domovní prohlídky kriminalisté zjistili, že měl obviněný muž v přesně nezjištěné době na zahradě u rodinného domku na Zábřežsku, v samostatně oploceném prostoru krytém textilní fólií, pěstovat rostliny konopí setého.

Při domovní prohlídce pak policisté zajistili bezmála šest desítek rostlin konopí setého různého vzrůstu, ale také již sušenou rostlinnou hmotu, masti a další produkty vyrobené z této rostliny. Obviněný policistům uvedl, že rostlinu pěstuje pro svou potřebu kvůli jejím léčebným účinkům a jím vyrobené produkty poskytuje také své nejbližší rodině.

Vzhledem k tomu, že se obviněný muž uvedené trestné činnosti nedopustil poprvé a v posledních třech letech již byl za stejný trestný čin odsouzen, hrozí mu nyní, v případě prokázání viny a odsouzení, mimo jiné trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Na svou předchozí trestnou činnost přitom policisty upozornil sám obviněný. Na linku tísňového volání totiž oznámil, že mu část rostlin konopí, které tehdy na svém pozemku pěstoval, někdo odcizil.Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová / - red -

Reklama