Šumperk.info

jasno jasno, -2°C

Dnes je úterý 24.11 a svátek má Emílie

Aktuality:


Policie žádá o pomoc při ztotožnění dvojice mužů

18. 6. 2019 v 11:06 - Tito měli začátkem měsíce června (5. 6. 2019) navštívit v Uničově a také v Zábřehu provozovnu zlatnictví. Zájem měli především o zlaté řetízky a několik se jim jich po předchozím odvedení pozornosti prodávajících podařilo odnést bez zaplacení.
FOTO: dvojice mužů
FOTO: dvojice mužů

Pravděpodobně šlo o cizince, kteří se s prodavači snažili navázat konverzaci v anglickém, případně německém jazyce a na místo přicestovali s největší pravděpodobností vozem značky VW Jetta tmavé barvy, s registrační značkou cizího státu.

Nejednalo se o žádné troškaře. Zatímco si v Zábřehu od prodávající nechali předkládat plata se zbožím, v nestřeženém okamžiku se jim mělo podařit celkem jedenáct zlatých řetízků uschovat, pravděpodobně do oděvu. Když ale prodavačka zjistila, že jí zřejmě nějaké zboží chybí, tři řetízky jí pod záminkou, že upadly na podlahu, vrátili. Z osmi zlatými řetízky se ale z prodejny vytratili neznámo kam. Svým jednáním způsobili poškozené firmě škodu přes 28 000 Kč. V případě, že by se jim z prodejny podařilo odnést všech jedenáct řetízků, čítala by škoda částku přes 70 000 Kč.

Obdobným způsobem měli stejní pachatelé připravit o tři dětské zlaté řetízky také zlatníka v Uničově, kterému měli způsobit škodu přes 6 000 Kč.

Věc šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Policisté uvítají jakoukoli informaci směřující k ustanovení totožnosti, případně dalšího pohybu těchto mužů. Je možné, že se pachatelé odcizené výrobky ze zlata pokusí někde zpeněžit. Veškeré poznatky mohou lidé policistům sdělit na lince 158.Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama