Šumperk.info

oblačno oblačno, -2°C

Dnes je středa 22.1 a svátek má Slavomír

Aktuality:


Nezvaný host

27. 8. 2019 v 11:50 - ŠUMPERSKO - Nadýchal přes dvě promile. 

Hned dvakrát během krátké chvíle si 40letý muž ze Šumperska vyslechl sdělení podezření z trestného činu porušování domovní svobody. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí podle trestního zákoníku až tříletý trest odnětí svobody.

V úterý 20. srpna 2019 vpodvečer chtěl podezřelý navštívit svou bývalou přítelkyni. Tu ale nezastihl doma, a tak se rozhodl na ni počkat. Protože již neměl klíče od domu, poradil si po svém. Pomocí kamene rozbil skleněnou výplň okna v přízemí rodinného domu a následně v něm přespal. Ovšem jen do doby, než se majitelka vrátila domů z noční směny a o nechtěné návštěvě informovala policisty. Ti pak muže, který se pobytu v uvedeném domě nechtěl vzdát, zadrželi a následně mu sdělili podezření z trestného činu porušování domovní svobody.

Ani tako předchozí zkušenost muže však neodradila, aby se po svém propuštění z policejní služebny vydal zpět a opět v nepřítomnosti majitelky v domě, po rozbití dalších skleněných výplní, neoprávněně setrval. Jakmile majitelka zjistila, že se situace opakuje, znovu se obrátila na policisty. Tentokrát se s nimi ale podezřelý muž zřejmě již nechtěl setkat tváří v tvář, a tak se dal na útěk. Policisté jej pak objevili nedaleko domu schouleného v křoví.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová  Zdroj: http://www.policie.cz/clanek/c...22586.aspx

Reklama