Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 20°C

Dnes je neděle 25.7 a svátek má Jakub

Aktuality:


Nepřiměřená rychlost, nevěnování se řízení, alkohol za volantem

22. 6. 2020 v 12:01 - Nepřiměřená rychlost, nevěnování se řízení, alkohol za volantem…., to vše stálo za nehodami, ke kterým vyjížděli o víkendu dopravní policisté.

A měli skutečně napilno. Dokumentovali celkem 12 dopravních nehod, při kterých se lehce zranilo šest osob. Další hlídky napříč šumperským územním odborem zase odhalily řidiče, kteří, usedli za volant, aniž by byli držiteli příslušného řidičského oprávnění, další tři hříšníci měli rovnou platný zákaz řízení.
Nepřiměřená rychlost jízdy stála v sobotu 20. června 2020 po osmé hodině ráno za havárií Octavie, ke které došlo na silnici mezi Bratrušovem a Šumperkem. Její řidič tam v táhlé pravotočivé zatáčce na mokré vozovce ztratil kontrolu nad řízením. S vozem dostal smyk, ve kterém přejel do protisměru a narazil do travnatého příkopu. Po nárazu šel vůz přes střechu. Řidiči, který zůstal po nárazu ve vozidle zaklíněn, pomohl projíždějící řidič. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda za předběžně padesát tisíc korun.

Stačila chvilka nepozornosti a malér byl na světě. Své o tom ví řidič Mazdy, který v neděli odpoledne během jízdy z Olšan na Rudu nad Moravou manipuloval s autorádiem a částečně při tom přejel do protisměru. To už ale měl plné ruce práce také protijedoucí řidič návěsu, který ve snaze zabránit střetu strhl řízení vlevo. Ani tak se mu už střetu s osobním vozidlem nepodařilo zabránit. Při nehodě vznikla škoda za předběžně sedmdesát tisíc korun. Oba řidiči naštěstí vyvázli bez zranění.
Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a také z několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je důvodně podezřelý 34letý řidič, který v neděli 21. června krátce před osmou hodinou večer havaroval s Felicií v Maletíně na Mohelnicku. Při jízdě ve směru na Svojanov nevybral zatáčku a sjel vpravo ze silnice, kde nejprve způsobil škodu na oplocení přilehlé zahrady a poté narazil do sloupu telefonního vedení. Následně z vozidla odstranil registrační značky a doufal, že se mu podaří z místa zmizet. V tom mu ale zabránil svědek, který zalarmoval policisty. Při dechových zkouškách pak muž opakovaně nadýchal přes dvě promile alkoholu v dechu. Podnapilého řidiče policisté zadrželi. Střízlivět tak musel v policejní cele.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama