Šumperk.info

zataženo zataženo, 7°C

Dnes je sobota 22.2 a svátek má Petr

Aktuality:


Napadl strážníka i policistu

22. 8. 2019 v 10:26 - Až čtyřletý trest odnětí svobody hrozí podle trestního zákoníku v případě prokázání viny a odsouzení 24letému mladíkovi z Hanušovicka. V pondělí 19. srpna odpoledne měl totiž v Hanušovicích napadnout jak strážníka hanušovické městské policie, tak následně také policistu tamějšího obvodního oddělení.

Zjevně posilněn alkoholem nejprve na ulici Údolní v Hanušovicích začal pokřikovat různé nadávky a vulgarismy na strážníka ve službě a dobírat si ho kvůli jeho činnosti. Když ho strážník vyzval, abyse uklidnil a prokázal svoji totožnost, muž k němu přistoupil a prudce do strážníka strčil.

Po tomto útoku strážník muže za použití donucovacích prostředků svedl na zem a přivolal policisty. Ti mužepo zjištění veškerých okolností zadrželi a eskortovali k dalším úkonům na policejní služebnu. Tamse však mladík agresivního jednání dopustil znovu, tentokrát vůči policistovi.
Zatímco předstíral, že se nutně potřebuje protáhnout, učinil náhlý prudký pohyb, při kterém svým zátylkem udeřil přítomného policistu do tváře.Komisař z oddělení obecné kriminality následně mladíkovi sdělil obvinění ze spáchání trestnéhočinu násilí proti úřední osobě.

Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová / - red -

Reklama