Šumperk.info

jasno jasno, 27°C

Dnes je pátek 7.8 a svátek má Lada

Aktuality:


Na Mohelnicku byly obviněny dvě osoby z výroby a distribuce drog

11. 10. 2019 v 13:07 - Začátkem tohoto týdne realizovali kriminalisté „TOXI“ týmu územního odboru Šumperk, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti, další případ na úseku drogové problematiky.
Fotografie z domovní prohlídky
Fotografie z domovní prohlídky

Tentokrát zasahovali na Mohelnicku. Výsledkem je zadržení dvou osob, 35letého muže a stejně staré ženy, a jejich následné obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Muže, který byl na základě předchozího souhlasu státního zástupce zadržen, policisté zastihli v okamžiku, kdy řídil osobní motorové vozidlo, a to i přesto, že mu byl uložen platný zákaz řízení. Z provedeného šetření dále vyplynulo, že se měl obviněný muž tohoto skutku dopustit v posledním období ve více případech. Vyslechl si proto obvinění také ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ještě téhož dne provedli kriminalisté také domovní prohlídky v místech současných bydlišť obviněných, ale také prohlídky dalších nebytových prostor a vozidel. Na domovních prohlídkách se vedle týmu kriminalistů podíleli také psovodi se služebními psy (fenkou Imary a psem Caesarem) vycvičenými k vyhledávání omamných a psychotropních látek, kteří označili místa úkrytu nalezených látek. Při domovních prohlídkách policisté zajistili věci úzce související s nelegální výrobou a distribucí pervitinu, zejména různé chemikálie, laboratorní vybavení, papírová psaníčka s krystalickou látkou, digitální váhy, ale také igelitové obaly užívané k distribuci drog.

Jak kriminalisté zjistili, měl obviněný v posledních několika letech v přesně nezjištěném počtu případů neoprávněně vyrábět psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin, který měl částečně užít pro vlastní potřebu a částečně distribuovat několika dalším odběratelům na Mohelnicku, a to buď zdarma, nebo za úplatu.

Distribucí pervitinu se měla podle kriminalistů zabývat také 35letá žena z Mohelnicka. Ta měla drogu podle dosavadního šetření poskytnout buď zdarma, nebo za úplatu dalším osobám dokonce v několika desítkách případů.

Trestní stíhání obou obviněných je vedeno na svobodě.

V případě prokázání viny a odsouzení hrozí oběma dle trestního zákoníku mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody.

="msonormal">


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová / - red -

Reklama