Šumperk.info

skoro jasno skoro jasno, 14°C

Dnes je pátek 10.7 a svátek má Libuše a Amálie

Aktuality:


Kriminalisté stíhají manželský pár ze Šumperska pro podvodná jednání

27. 5. 2019 v 11:42 - Kriminalisté zahájili trestní stíhání 58letého muže a jeho o čtyři roky mladší manželky. Oba viní ze spáchání trestného činu podvodu a úvěrového podvodu.

Obviněný muž měl podle kriminalistů v době od srpna 2017 do června 2018 v celkem čtyřiceti případech řešit svou tíživou finanční situaci zejména zápůjčkami peněz od svých známých, sousedů, ale také od různých společností poskytujících zprostředkování půjček. K vylákání peněz měl užít různých legend. Například se vymlouval na problémy související s druhotnou platební neschopností, potřebu pomoci známému, kterému se v zahraničí porouchalo vozidlo nebo třeba na blokaci účtu exekutorem z důvodu nezaplacení pokut za naměřenou rychlost a potřebu úhrady materiálu, aby mohl dále vykonávat svoji práci. Přitom si musel být vzhledem ke své stávající finanční situaci vědom toho, že nebude schopen ve sjednaném čase poškozeným peníze vrátit. Za uvedené období měl od poškozených osob a společností vylákat částku převyšující jeden milion korun.

V téměř desítce případů se obdobného jednání měla dopustit také manželka obviněného, neboť řadu poškozených měli za účelem vylákání finančních prostředků navštívit společně. Poškození se však svých peněz již nedočkali. Dále měla obviněná žena podle kriminalistů v dubnu 2018 uzavřít se zprostředkovatelem společnosti poskytující půjčky smlouvu o revolvingovém úvěru s úvěrovým rámcem 55 000 Kč, přičemž v žádosti o poskytnutí úvěru záměrně neuvedla své předchozí finanční závazky. Za uvedené jednání jí, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí podle trestního zákoníku mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody. Jejímu manželovi, s ohledem na výši způsobené škody, hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama