Šumperk.info

jasno jasno, 25°C

Dnes je pátek 7.8 a svátek má Lada

Aktuality:


Kdo je vidět, vyhrává!

10. 10. 2019 v 17:01 - S příchodem sychravého podzimního období věnují policisté na Šumpersku zvýšenou pozornost viditelnosti chodců i cyklistů, a to nejen v rámci běžného výkonu služby, ale také při plánovaných dopravně preventivních akcích.

Při dopravně preventivní akci konané v úterý 8. října 2019 v ranních hodinách policisté dopravního inspektorátu společně s preventistkou zjišťovali, zda chodci dodržují svou povinnost a jsou při pohybu mimo obec za snížené viditelnosti (soumraku, svítání a noční doby) vybaveni reflexními prvky. Dále se policisté zaměřili také na řádné osvětlení cyklistů.

Cílem opatření bylo chodcům i cyklistům připomenout základy bezpečnosti při pohybu na pozemních komunikacích a eliminovat dopravní nehodovost s jejich účastí. Pro zvýšení bezpečnosti si chodci i cyklisté během kontroly od policistů převzali reflexní pásky a další obdobné dárky s reflexními prvky.

V preventivních akcích obdobného charakteru budou policisté pokračovat i v nadcházejícím období. Nevybavení chodci a cyklisté, kteří svým liknavým přístupem ohrozí bezpečnost silničního provozu, musí počítat také s uložením pokuty. Během uplynulého měsíce řešili policisté na Šumpersku přes dvě desítky těchto přestupků.

="msonormal">


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama