EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Skoro zataženo Dnes -1°C

Zataženo Zítra 2°C

Dnes je pondělí 17.12 a svátek má Daniel

Aktuality:


Dvě dopravní nehody v blízkosti železničního přejezdu

9. 3. 2018 v 15:38 - K první dopravní nehodě v blízkosti železničního přejezdu došlo ve čtvrtek 8. března krátce před půl sedmou hodinou ranní na silnici II. třídy č. 312 v obci Malá Morava.
Fotografie z místa nehody
Fotografie z místa nehody

Čtyřiadvacetiletý řidič nákladního vozu značky Iveco jedoucí ve směru od Králík na Hanušovice tam v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povrchu vozovky. S vozem dostal smyk, vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do svodidla, a dále poškodil světelné signalizační zařízení železničního přejezdu. Nehoda se obešla bez zranění. Provedená dechová zkouška vyloučila, že by řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. Jak na vozidle, tak na signalizačním zařízení železničního přejezdu, byla škoda předběžně vyčíslena na částku 50 tisíc korun. Na svodidle na částku 10 tisíc korun. Přestupek motoristy policisté vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení. (V příloze přikládám fotografie).

Škoda za 200 tisíc a jedna zraněná osoba, to je bilance druhé dopravní nehody, která se odehrála ve čtvrtek 8. března v 07:15 hodin na silnici III. třídy č. 0447, v blízkosti železničního přejezdu v obci Loučná nad Desnou. Osmatřicetiletý řidič nákladního vozu VW Transportér tam dle prvotního šetření při objíždění chodce přejel do protisměrné části silnice, kde se levou přední částí vozu střetl s levým bokem projíždějícího nákladního vozu značky Mercedes, který řídil 42letý muž. Po nárazu byl řidič Mercedesu vytlačen vpravo mimo silnici, kde zůstal stát v průjezdném profilu železničního svršku. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozu VW Transportér. Ten byl přivolanou zdravotnickou záchrannou službou převezen k ošetření do nemocnice v Šumperku. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška, která vyloučila jejich ovlivnění alkoholickými nápoji. Škoda na obou vozidlech byla předběžně odhadnuta na částku 100 tisíc korun. Škoda na železničním svršku způsobena nebyla.

Přesné příčiny a okolnosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jakož i míra zavinění jednotlivých účastníků, jsou předmětem dalšího šetření policistů.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama