Šumperk.info

skoro jasno skoro jasno, 14°C

Dnes je pátek 10.7 a svátek má Libuše a Amálie

Aktuality:


Dopravní nehoda u Palonína

12. 4. 2019 v 11:30 - Ve čtvrtek 11. dubna 2019 o půl šesté ráno jsme přijali oznámení, že na silnici II/635 u Palonína došlo ke střetu osobního vozidla s cyklistou.
Fotografie z místa nehody
Fotografie z místa nehody

Podle prvotních informací tam řidička Škody Fabie jedoucí od výjezdu z dálnice D35 směrem do centra obce Palonín v křižovatce se silnicí II/635 přehlédla cyklistu jedoucího na elektrokole směrem na Loštice. Došlo ke střetu, při kterém cyklista utrpěl zranění. Z místa nehody byl zdravotnickou záchrannou službou převezen k ošetření do nemocnice. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce. Zatímco u řidičky osobního vozu byla dechová zkouška negativní, cyklista opakovaně nadýchal téměř jedno promile. Při nehodě vznikla škoda za předběžně 40 000 Kč. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření. (V příloze přikládám fotografie).
Elektrokola se v současné době těší velké oblibě. Jejich uživatelům zajišťují snadnou a pohodlnou přepravu, proto se stávají lákadlem také pro cyklisty, kteří by na klasické jízdní kolo neusedli. Jejich užívání s sebou však z hlediska bezpečnosti silničního provozu přináší také určitá rizika, na která bychom neměli zapomínat. Především je zapotřebí počítat s vyšší rychlostí elektrokol. Rozpoznat v hustém provozu na jakém typu kola se k vám cyklista blíží, nemusí být jednoduché. Samotní cyklisté musí počítat s tím, že elektrokola mohou být díky své váze hůře ovladatelná, mají jiné těžiště a mohou mít i delší brzdnou dráhu. Proto doporučujeme, abyste si jízdní vlastnosti elektrokola vyzkoušeli dříve, než vyrazíte do běžného provozu. Taktéž doporučujeme vždy užít přilbu.Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama