Šumperk.info

oblačno oblačno, -3°C

Dnes je neděle 26.1 a svátek má Zora

Aktuality:


Ani uplynulý víkend se neobešel bez nehod

7. 10. 2019 v 11:54 - V sobotu 5. října 2019 krátce před půl druhou odpoledne byly všechny složky integrovaného záchranného systému povolány na silnici I/44, kde se v úseku mezi obcemi Zvole a Libivá při havárii osobního vozidla lehce zranili dva lidé.
Havárie vozidla u Zvole
Havárie vozidla u Zvole

Podle prvotního šetření za nehodou stála nepřiměřená rychlost jízdy. V mírné levotočivé zatáčce ve směru jízdy na Mohelnici dostal 48letý řidič na mokré vozovce s vozem Renault Thalia smyk, po kterém vyjel vpravo mimo silnici a narazil do travnatého svahu. Po nárazu se vozidlo přetočilo přes střechu. Při havárii se lehce zranil jak řidič, tak spolujezdkyně. Oba byli zdravotnickou záchrannou službou přepraveni k ošetření do nemocnice. (V příloze přikládám fotografii).

Oznámení o další havárii osobního vozidla přijali policisté v neděli 6. října 2019 krátce po půlnoci. Došlo k ní ve Starém Městě, kde 18letý mladík poté, co se posilnil alkoholem, nezvládl řízení a s vozem značky Ford KA sjel mimo silnici, kde narazil nejprve do oplocení u rodinného domu a následně také do kamenné podezdívky domu. Při havárii se mladík lehce zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl přepraven k ošetření do nemocnice. Jak policisté zjistili, neměl mladík za volantem co pohledávat. Jednak mu při dechových zkouškách opakovaně naměřili hodnoty přes 1,5 promile alkoholu v dechu, zároveň však není držitelem žádného řidičského oprávnění. Policisté se veškerými okolnostmi a souvislostmi, za nichž k předmětné havárii došlo, nadále zabývají.

K další havárii osobního vozidla došlo v neděli 6. října krátce po poledni na silnici mezi Křemačovem a Mohelnicí. S vozem Audi tam poté, co v ostré pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy, havaroval vlevo mimo silnici 44letý řidič. Jeho jízda skončila čelním nárazem do dvou kmenů stromů. V tomto případě se havárie obešla bez zranění. Za tento velmi riskantní manévr uložili policisté řidiči pokutu. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.


Autor: por. Mgr. Jiřina Vybíhalová

Reklama