Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 20°C

Dnes je pátek 3.7 a svátek má Radomír

Aktuality:


Zážitková adventní exkurze do bio mlýna

12. 11. 2019 v 14:45 - Unikátní bio mlýn ve Starém Městě pod Sněžníkem otevře v pondělí 18. listopadu v 10h své brány veřejnosti. Nabídne příležitost nahlédnout do procesu výroby českých mouk nejvyšší kvality, dozvědět se, jak funguje zemědělství šetrné ke krajině, a hlavně ochutnat cukroví z bio surovin či si odnést praktické tipy pro domácí kuchyni.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

„Rok od roku roste zájem o složení potravin, které konzumujeme, a také o celkový stav naší zemědělské krajiny. Stále více lidí chce mít jistotu, že suroviny, ze kterých doma vaří, jsou zdravé a bez chemie. Viditelně se to projevuje právě v předvánoční sezoně, kdy výrazně roste poptávka po zdravých moukách a dalších ingrediencích v bio kvalitě,“ říká Barbora Hernychová z pořádající firmy Probio.

Tříhodinová zážitková exkurze začíná v 10 hodin dopoledne a návštěvníci během ní ochutnají netradiční cukroví, dozví se, jak pracovat s celozrnnou moukou, porovnají chuť vánočky z droždí a z kvásku nebo si odnesou praktické tipy na zdravou domácí kuchyni. Součástí bude také pohoštění, například v podobě tradičního vánočního kuby připraveného z bio surovin.
Zájemci si mohou rezervovat místa na exkurzi na e-mailové adrese organizátora.

Těšíme se na všechny návštěvníky a příjemný předadventní čas, který spolu strávíme. Užijeme si společně povídání o ekologickém zemědělství i ochutnání darů, které přináší na náš vánoční stůl,“dodává Barbora Hernychová.

Návštěvu bio mlýna ve Starém Městě je možné spojit i s prohlídkou dalších krásných míst v okolí a udělat si s rodinou příjemný výletní den či celý víkend. Za pozornost stojí lázně Jeseník, výhled z Kralického Sněžníku či třeba tradiční papírna ve Velkých Losinách.

Program exkurze 18. listopadu 2019:

10:00 přivítání a malé občerstvení
10:15 promítání filmu o firmě a exkurze po bio mlýnu
11:30 přednáška o ekologickém zemědělství a zdravém životním stylu
12:00 ochutnávka, inspirace na vánoční stůl
13:00 návštěva firemního obchůdku

Místo konání: PROBIO, Lipová 40, Staré Město pod Sněžníkem, okres Šumperk
Cena: 300 Kč
Přihlášky: svata@probio.cz


Autor: Lukáš Kotlár / - red -

Reklama