EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Déšť Dnes 10°C

Částečně oblačno Zítra 12°C

Dnes je pondělí 23.10 a svátek má Teodor

Aktuality:


Zajímavá přednáška s nadšeným cyklistou Tomášem Vejmolou

13. 4. 2017 v 11:55 - Sedmadvacetiletý Tomáš Vejmola z Hranic na Moravě objel Černé moře a během téměř čtyř měsíců najezdil na kole sedm tisíc kilometrů. Cestu do Gruzie a zpět zprostředkovával nejen na Facebooku. Není to přitom zdaleka jeho jediný cestovatelský zážitek. A přesně o tom bude pojednávat přednáška, která se uskuteční v úterý 2. května v šumperském G-klubu.
Tomík na cestách
Tomík na cestách

Inspiroval ho první výlet do Indie a Nepálu, kde si ihned oblíbil pocit dobrodružství a toulání. A tak Tomáše napadla cesta kolem Černého moře. Protože mu to plno přátel a cyklistů nedoporučovalo a zakazovalo, tak ho to ještě více vybudilo celou věc zvládnout.

„Popravdě jsem se moc na to všechno ale nepřipravil. Ačkoliv jsem nikdy na kole neujel více jak 50 km, tak jsem se vydal s 50 eury v kapse na cestu dlouhou 7000 km a dojel přes 8 zemí východní Evropy do Gruzie a zpět za 101 dní,“ upřesňuje Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách.Právě pod tímto jménem na stránku YouTube a svůj Facebook pravidelně zveřejňoval videa a fotky ze svého putování do Gruzie. A brzo se můžeme těšit na další zážitky. Rozhodl se totiž, že by v tom dále pokračoval, a tak si dal novou výzvu. Tentokrát by se s tuktukem (asijská motorizovaná rikša) chtěl dostat z Bangkoku domů. Cesta to bude náročná, protože motoru prý dle jeho slov rozumí jako koza petrželi, ale věří, že těch 20 000 km zvládne, ať se děje, co se děje. Start bude již teď v červnu.

Přijde si v úterý 2. května od 17 hodin do šumperského G-klubu poslechnout pár veselých i překvapivých historek a třeba se i dozvědět, jak je cestování snadné a jednoduše boží. Vstupné je v předprodeji 40 korun, v den akce 70 Kč. Více informací a online rezervace na www.dksumperk.cz.Reklama


Komentáře:TOPlist