Šumperk.info

zataženo zataženo, 12°C

Dnes je pondělí 26.9 a svátek má Andrea

Aktuality:


Vánoční Šumperk zahájí sv. Mikuláš

3. 12. 2019 v 19:30 - Vánoční městečko vyroste poprvé u šumperské radnice a stane se příjemným místem setkávání pro všechny generace. Ve čtvrtek 5. prosince od páté hodiny večerní se od hotelu Grand vydá mikulášský průvod, který krátce na to dorazí k radnici, kde proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromečku za přítomnosti pana starosty a dalších zastupitelů města. Následovat bude vystoupení skupin A.M.Úlet a The Addams Sisters.

Vánoce nanečisto startují ale už o den dříve, tedy ve středu 4. prosince. Od 14 hodin budou moci návštěvníci na náměstí Míru ochutnat nejen svařené víno či tradiční punč, ale i jesenickou medovinu, horkou čokoládu, farmářské brambůrky, koblížky nebo palačinky. V nabídce prodejců lze najít i speciality, jako je zvěřinový guláš, rybí polévka, rybí hranolky či bramboráky.

Těšit se můžete také na drobné dárečky z dílen charitativních organizací či obchůdky s českými dřevěnými hračkami či drobnými dárečky. V nabídce nebude scházet ani krásný „punčový“ hrníček s logem města. Otevírací doba bude od 10 do 21 hodin, výjimkou jsou pátky a 5. prosince, to budou stánkaři nabízet své produkty do jedenácté večerní.

„Město nechalo vyrobit limitovanou edici vánočních hrnečků pro ty, kteří chtějí chránit přírodu a nefandí plastikovým kelímkům. Kdo si hrneček pořídí, bude mít šanci ve slosování získat zdarma vstupenky na některý z velkých koncertů, které připravujeme pro příští rok na oslavu čtyřicetin šumperského domu kultury. Šance na výhru je velká, protože hrnečků je pouze 200 kusů. Zapojit se do losování můžete až do pondělí 23. prosince, uvedla produkční Michaela Horáková.

Kompletní program celého Vánočního Šumperka a další informace najdete na stránkách pořadatelů – www.dksumperk.cz a www.sumperk.czReklama