Šumperk.info

zataženo zataženo, 17°C

Dnes je neděle 19.5 a svátek má Ivo

Aktuality:


Šumperský Pavlínin dvůr ožije čtyřmi festivaly pod širým nebem

18. 5. 2023 v 10:50

Dům kultury Šumperk zanedlouho odstartuje sezónu letních festivalů, které mají nejen u místních návštěvníků velkou oblibu. Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci muzikálových hitů, trampských písní a táborových ohňů, tak příznivci tvrdých kytarových riffů.

Hned první velkou událostí bude koncert ke Slavnostem města Šumperka. V pátek 2. června celý večer zahájí hity legendární skupiny Lucie. Svým skvělým pojetím vzdá hold jedné z nejlepších českých kapel její šumperský Lucie Tribute Band. Následovat bude strhující bubenická show v podání Tam Tam Batucada, která je plná energie, barev a emocí. ️A hlavní hvězdou večera bude muzikálový herec a rocker s něhou v hlase Václav Noid Bárta s kapelou Bek Bek Clan.

„Letošní třetí ročník festivalu ŠPEK na vzduchu se dramaturgicky zaměří na ty umělce, kteří umějí pobavit lidi s neobyčejným zápalem, kontakt s publikem je pro ně důležitý a ani velká popularita nebo úspěšnost na sociálních sítích neutlumuje jejich zájem setkávat se s fanoušky a posluchači naživo,“ říká dramaturg Ondřej Procházka. Pozvání do Šumperka na pátek 23. června přijaly kapely UDG, Děda Mládek Illegal Band, Byt číslo 4 a zpěvák Ondřej Ruml.

V letošním letním programu nebudou chybět i dva festivaly, které v Šumperku mají dlouholetou tradici. Tím prvním je přehlídka trampské, country a bluegrassové muziky Šumperské Pomněnky, kdy publikum v pátek 14. července potěší vystoupení trojlístku BG Nova, Vodopád a Malina Brothers.

Předposlední srpnový pátek pak 15. ročníku Revival Invaze žánrově přitvrdí. „Za doprovodu rockových revivalových kapel Deep Purple / Blockbuster Tribute, Guns N' Roses Tribute Czech Republic a Wanastowi Vjecy Revival se rozloučíme s letní sezónou. Tento festival se každoročně těší velké návštěvnosti ze širokého okolí,“ zve příznivce rockové hudby produkční Michaela Horáková.

Vstupenky na všechny uvedené festivaly zakoupíte online přes SMSticket a osobně v pokladně domu kultury. Začátek hudebního programu v Pavlínině dvoře je vždy od sedmi hodin večer. Více informací najdete na www.dksumperk.cz.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/sumpe...irym-nebem

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama