Šumperk.info

oblačno oblačno, 9°C

Dnes je úterý 21.3 a svátek má Radek

Aktuality:


Šumperský dům kultury popáté na jeden večer ovládnou Keltové

12. 3. 2023 v 19:45

Po tříleté přestávce se příznivci alternativní hudební scény mohou těšit na pátý ročník Keltského večera, který se letos uskuteční den po svátku svatého Patrika v šumperském domě kultury.

„Na základě vzrůstající účasti předešlých ročníků i nadšených reakcí šumperského publika, u kterého se keltská muzika i tanec těší velké přízni, jsme se rozhodli uspořádat již pátý ročník tohoto jedinečného festivalu. Zároveň celý program doplní ochutnávka kvalitní skotské whisky, kterou pro návštěvníky zajistí Whisky & Kilt Praha,“ zve na akci produkční domu kultury Michaela Horáková.

Pozvání na festival tentokrát přijaly kapely Rí Ra, hrající irské tradicionály a instrumentální skladby lehce okořeněné funky a jazzovými vyhrávkami, dále Vintage Wine, kteří v sobě mísí rockovou dravost s melodikou a energií irské a skotské muziky, samozřejmě nemůže chybět i domácí oblíbená skupina Happy To Meet. Ta pravidelně patří k hlavním tahounům celého večera.

„Několik překvapivých choreografií si speciálně pro Šumperk připravil i taneční soubor Démáirt. Ten funguje pod záštitou YMCA Brno a patří k absolutní špičce v naší republice. Úzce spolupracuje s tanečníky světových jmen, jako je např. Anne-Marie Cunningham a Shane McAvinchey (Riverdance), nebo Stephen Scariff a Ronan Morgan (Lord Of the Dance),“ doplňuje Michaela Horáková.

Začátek festivalu je naplánován v sobotu 18. března na sedmou večerní. Vstupné je v předprodeji za 250 Kč, v den konání poskočí o padesát korun. Více informací najdete na www.dksumperk.cz.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/sumpe...ou-keltove

Reklama