Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Šumperk už potřetí na jeden večer ovládnou Keltové

3. 1. 2019 v 11:05 - Třetí ročník Keltského večera vypukne v sobotu 16. února od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Pozvání tentokrát přijaly kapely Lua, Happy To Meet a Drunken Weasel. Kromě neotřelých hudebních vystoupení se návštěvníci dočkají několika ukázek tradičních tanců od souboru Démáirt. Celý program zároveň doplní ochutnávka kvalitní skotské whisky.

„O první hudební vystoupení večera se postará kapela Lua, která interpretuje písně z Irska a dalších ostrovních zemí v současném a svěžím duchu. Jako druhá v pořadí nadchne svým energií nabitým pojetím irského rocku v českém a anglickém jazyce šumperskému publiku velmi dobře známá kapela Happy To Meet, která je často ozdobou mnoha letních festivalů,“ láká na Keltský večer produkční šumperského Domu kultury Michaela Horáková.

Zmiňované kapely doplní brněnská folkrocková banda Drunken Weasel, hrající velmi energicky říznou muziku inspirovanou irskou a skotskou tvorbou.

„Tahákem letošního ročníku bude určitě i taneční soubor Démáirt. Ten funguje pod záštitou YMCA Brno a patří k těm nejlepším v ČR. Úzce spolupracují s tanečníky světových jmen jako je např. Anne-Marie Cunningham a Shane McAvinchey (Riverdance), nebo Stephen Scariff a Ronan Morgan (Lord Of the Dance),“ připomíná Horáková. Podle ní by právě Démáirt měl letošní Keltský večer zahájit. Celý program zároveň doplní ochutnávka kvalitní skotské whisky, kterou zajistí Whisky & Kilt Praha. Vstupné na sezení je v předprodeji 180 korun, v den akce 220 korun. Více informací na www.dksumperk.cz.Reklama