Šumperk.info

oblačno oblačno, 25°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Šumperk čeká speciální dvojkoncert Michala Hrůzy a dívčí kapely Vesna

18. 9. 2022 v 14:25

Dům kultury v Šumperku si pro příznivce netradičních kulturních zážitků na závěr září připravil speciální dvojkoncert charismatického zpěváka a skladatele Michala Hrůzy a dívčí kapely Vesna.

„Zpěvák Michal Hrůza má v rukávu nesčetně melancholických poprockových hitů a skupina Vesna je éterická pětice žen, která propojuje folklór s popem a jejich vystoupení hýří energií. Parádní hudební večer a propojení hudebníků, které Šumperk ještě neviděl,“ zve diváky dramaturg domu kultury Ondřej Procházka.

Jestli se u nás o někom v posledních letech mluví jako o hudebním objevu, tak je to právě seskupení Vesna v čele se zpěvačkou a textařkou Patricií Fuxovou, kterému se přezdívá „Čechomor v sukních“. Na kontě má duet s Vojtou Dykem i nominaci na Ceny Anděl. Jako své předskokany si je při pražském koncertu vybrala i skandinávská zpěvačka Aurora. Dokonalý mix slovanských písničkových tradic a snovosti s moderním pojetím hudby je naživo strhující, příznačnou silnou vizuální stránku vystoupení se zračí i v jejich nápaditých kostýmech.

„Energická deska plná hlubokých textů, která nese název Anima, člověka strhne k tanci i rozjímání. Obal alba je výtvarným dílem Míly Fürstové, která se proslavila především díky své práci na albu Ghost Stories skupiny Coldplay,“ prozradil Ondřej Procházka.

„Michal Hrůza je pro nás skutečný hitmaker, má neskonalý cit pro poetické české texty. Kdo by neznal písně jako Voda živá, Pro Emu, Bílá velryba nebo Napořád. Podílel se na hudbě k filmům Martin a Venuše, Lidice a Zakázané uvolnění, napsal i titulní skladbu k populárnímu seriálu Vyprávěj. Je také držitelem ocenění Akademie populární hudby Anděl 2014 jako Zpěvák roku,“ doplnila produkční šumperského domu kultury Michaela Horáková.

Jedinečný dvojkoncert Michala Hrůzy se skupinou Vesna se odehraje ve čtvrtek 29. září od sedmi hodin večer ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné v předprodeji zakoupíte za 320 Kč, v den akce lístek poskočí o sedmdesát korun. Více informací a prodej vstupenek najdete na www.dksumperk.cz a www.smsticket.cz.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/sumpe...pely-vesna

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama