Šumperk.info

sněžení sněžení, -2°C

Dnes je sobota 2.12 a svátek má Blanka

Aktuality:


Rocker Olda Říha oslaví v Šumperku šedesát let na scéně

7. 11. 2023 v 09:15

Kytarista, zpěvák a skladatel Oldřich Říha se rozhodl oslavit se svými příznivci na koncertech své letošní půlkulatiny a neuvěřitelných 60 let působení na hudební scéně. Se svou Nostalgia Tour se legendární Katapult objeví v šumperském domě kultury v pátek 10. listopadu.

„Nestárnoucí rocker Olda Říha, který je mozkem, srdcem i duší Katapultu, si ke svým dvěma letošním výročím jako dárek nadělil nové CD a LP Nostalgia. S ním během podzimu v rámci stejnojmenného turné navštíví ta města, kde mu za šedesát let hraní vždy bylo dobře. Těší nás, že i šumperský dům kultury se dostal do úzkého součtu zastávek stávajícího oslavného turné,“ uvedla produkční Michaela Horáková.

Svoji hudební dráhu odstartoval v roce 1963, kdy postupně působil ve skupinách Meteor, Shadows, Memphis, Flemings, Black Stars, Mahagon, Lylis, Sinners a Cathedral. V roce 1975 se vrátil do skupiny Mahagon, kde hrál se svým dlouholetým kamarádem Jiřím „Dědkem“ Šindelářem a následně se přejmenovala na nám dobře známý Katapult.

Patří mezi nejúspěšnější soubory československé hudební scény, dvakrát zvítězila v posluchačské anketě Zlatý slavík. Za dobu svého působení prodala více než jeden milionu nosičů a na svém kontě má i koncerty s rockovými velikány Deep Purple, Slade a Status Quo.

Z původní zakládající sestavy nakonec zubem času zůstal Říha sám. Nyní do Šumperka kapela zavítá v nové sestavě, Oldu doprovází dva bouráci - bubeník Vašek Zima a baskytarista Bigman Kódl. Společně nahráli i stávající album, které je zároveň předzvěstí nové etapy této legendární skupiny.

Energií našlápnutý koncert Katapultu se uskuteční v pátek 10. listopadu od 19 hodin v šumperském domě kultury. Vstupné je v předprodeji 500 Kč, v den akce podraží o devadesát korun. Více informací získáte na dksumperk.cz a smsticket.cz.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/rocke...t-na-scene

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama