Šumperk.info

zataženo zataženo, 21°C

Dnes je čtvrtek 1.6 a svátek má Laura

Aktuality:


Říjnový Klub Foyer láká na pokračování exhibice ve Slam Poetry

27. 9. 2022 v 09:30

Po úspěšné březnové premiéře se 6. října ve foyer šumperského domu kultury opět sejdou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají.

„Po úspěchu první exhibice ve slam poetry jsme se rozhodli pro její podzimní pokračování. Některá jména jsme zrecyklovali, ale přinášíme i několik slamerů, kteří se šumperskému publiku představí poprvé“ uvádí pořad dramaturg Ondřej Procházka.

Večer se ponese v rytmu štafety mezi pěti výraznými osobnostmi zjevem i mluvou. Velkým lákadlem je především Anatol Svahilec, který se v disciplíně slam poetry stal dokonce mistrem ČR a sám se označuje za maskota toho žánru. Nejen on však bude hvězdou večera. Klub Foyer nabídne i úspěšné a cenami ověnčené mistry slova jako jsou Jura Juráň, Malda, Daniel Kunz a nebo jediná žena říjnové exhibice s pseudonymem „Hovořící Prdel“.

Projekt Klub Foyer, který odstartoval letos v únoru, má za úkol částečně uspokojit poptávku po klubové scéně, která v Šumperku chybí. V prostorách foyer domu kultury, tak na jeden večer vzniká prostor, který ožije menšími produkcemi, hrou světel a zvuků cinkajících sklenic otevřeného baru.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/rijno...lam-poetry

Reklama