EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je středa 23.10 a svátek má Teodor

Aktuality:


První otevřená zpověď skupiny O5 a Radeček

24. 3. 2019 v 20:10 - V úterý 9. dubna se v rámci festivalu Špek dočkáte otevřené zpovědi oblíbené šumperské kapely O5 a Radeček, která na sebe vůbec poprvé prozradí zajímavosti ze zákulisního života kapely. Radečky bude zpovídat programový ředitel Rádia Haná a člen Akademie populární hudby Marek Berger.
O5 a Radeček
O5 a Radeček

„Pokud si myslíte, že tuto partu z Opičích hor znáte už velmi dobře, vyvedeme Vás z omylu,“ říká s úsměvem produkční domu kultury Michaela Horáková.

Skupina O5 a Radeček hraje dvacet pět let ve stejné sestavě a patří k nejžádanějším koncertním kapelám v Česku. Každý rok odehraje ke stovce koncertů, jimž dává osobitost charismatický zpěvák Tomino. Její písně milují tisíce lidí a klipy mají na internetu miliónová zhlédnutí. Do povědomí širší veřejnosti vstoupila úspěšnými hity Vloupám se nebo Praha, ale také díky unikátním koncertům na střechách budov.

Hitovky jako Zůstaň, Máš mě na svědomí nebo Budu rád najdete na celkem šesti vydaných albech. V letošním roce kapela po 7 letech vydává dlouho očekávanou novou desku s názvem Dobrý zprávy, která obsahuje mimo jiné stejnojmennou skladbu nahranou s písničkářem Voxelem a nový hit Sex ve sprše.


V posledních letech tvoří své úspěšné písně v Londýně a New Yorku pod vedením slavného producenta Jaya Reynoldse. Vedle řadových desek zkompletovali výběr nejúspěšnějších písní na albu Best of a ve spolupráci s TV Óčko natočili DVD se záznamem koncertu. Jejich skladby se objevily ve filmech, televizních pořadech i reklamách. Aktuálně se spojili se zpěvačkou Celeste Buckingham a dohromady nazpívali titulní píseň nové komedie Karla Janáka LOVEní, která právě vstupuje do kin.

Dlouhodobě pomáhají ohroženým dětem, úzce spolupracují s SOS dětskými vesničkami a v roce 1997 založili členové kapely časopis Zámeček pro opuštěné děti v dětských domovech, který vydávají dodnes. Kapela se také stala tváří charitativního projektu České televize Pomozte dětem.

Tento rok bude pro tuto partu koncertně příjemně náročný, naživo bude představovat novou desku. Fanoušci se mohou těšit na koncertní turné a křest, svou kapelu uvidí také v létě na festivalových pódiích.

Ještě předtím ale v pořadu příznačně nazvaném Radečkovy špeky prozradí to, co by zůstalo běžné veřejnosti skryto pouze v koncertní dodávce skupiny. Akce se uskuteční v úterý 9. dubna od sedmi hodin večer v G-klubu Šumperk. Cena vstupného na sezení je 120 korun.
Více informací o festivalu ŠPEK a online rezervace lístků na dksumperk.cz.Reklama