Šumperk.info

oblačno oblačno, -3°C

Dnes je neděle 26.1 a svátek má Zora

Aktuality:


Přijďte rozhodnout, kdo vyhraje Aperitiv

30. 5. 2012 v 08:24 - V sobotu 16. června vypukne v šumperském kulturáku 13. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky Blues Aperitiv. Svého vítěze si zvolí také diváci.
Retro blues
Retro blues

I letos dá mezinárodní hudební soutěž Blues Aperitiv šanci bluesmanům, aby si „vyhráli“ účast na prestižním festivalu Blues Alive, který se letos uskuteční v Šumperku od 15. do 17. listopadu.

„Velmi nás těší, že zájem kapel o postup na Blues Alive prostřednictvím soutěžní přehlídky Blues Aperitiv se nezmenšuje a vedle zavedených kapel se hlásí i zcela nové soubory. Stějně tak nás těší, že z původně ryze českého festivalu je akce mezinárodní,“ říká ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Do 13. ročníku soutěže Blues Aperitiv se přihlásilo 31 kapel z Polska, Litvy, Slovenska a Česka.
Na začátku května vybrala odborná porota složená s hudebních publicistů, aktivních muzikantů a festivalových promotérů 7 skupin, které se mohou naživo představit v rámci finálového koncertu v sobotu 16. června ve velkém sále DK Šumperk. 
Ze sedmi vybraných kapel vzejdou dva vítězové, kterým pořadatelé garantují místa v hlavním programu renomovaného festivalu Blues Alive. Avšak zkušenost z minulých ročníků dává naději více než pouze dvěma souborům! I další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu či uspějí v diváckém hlasování, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive či na přehlídkách v Polsku. 

Finálový koncert soutěže Blues Aperitiv se uskuteční v sobotu 16. června v DK Šumperk od 19 hodin. Vstupné je symbolických 50 korun.


Postupující na finálový koncert Blues Aperitiv XIII.

PLUM JAM (CZ)
JERGUŠ ORAVEC TRIO (SK)
PRZYTULA & KRUK (PL)
MRAKOPLAŠ (CZ)
B.B. BAND (CZ)
MIZIA & MIZIA BLUES BAND (PL)
RUBIANO (CZ)

Náhradníci:
BLUESBERG (CZ)
BLUESRAIDERS (SK)Reklama