EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je neděle 20.10 a svátek má Vendelín

Aktuality:


Preludium začalo bez Němců

11. 4. 2012 v 08:00 - Festival Šumperské Preludium a zároveň s ním cyklus koncertů Klasika Viva zahájilo 6. února novou sezonu. A hned zkraje se museli fanoušci vážné hudby smířit s programovou změnou. Avizované hvězdy z Německa, smyčcové kvarteto Minquet Quartet, účast odřekly. Nahradilo je Graffovo kvarteto z Brna.
Graffovo kvarteto
Graffovo kvarteto

 

Německý soubor Minquet Quartet nepřijel kvůli vážným rodinným důvodům dvou hráčů. Mrzí nás to, jedná se o opravdu špičkové těleso, ale jistě jej plnohodnotně zastoupil vynikající tuzemský ansámbl Graffovo kvarteto,“ věří pořadatel Roman Janků.

První koncert již 12. ročníku cyklu Klasika Viva se uskutečnil v pondělí 6. února.

Cyklus Klasika Viva se v Šumperku poprvé uskutečnil v roce 2001. Koncerty vážné hudby se tehdy konaly v obřadní síni městského úřadu pod názvem Hudba z radnice. Po dvanácti letech je Klasika Viva zavedenou a posluchačsky úspěšnou akcí. Projekt se navíc uchází o přízeň publika i v dalších městech jako je Zábřeh nebo Jeseník.

Pro sezónu 2012 pořadatelé nabízejí v obvyklých předprodejích Kartu Klubu přátel Klasika Viva a také Abonentní karty. Držitelé průkazů mají garantováno nižší vstupné i jiné výhody.

V příštích měsících nabídne cyklus vystoupení dámského souboru Duo ConTempo, chlapeckého pěveckého sboru z Pardubic Bonifantes, světově uznávané violistky Jitky Hosprové, klavírního tria Orbis nebo dechového tria Moravské filharmonie Olomouc Lignum.
První čtyři koncerty nového ročníku jsou zároveň součástí 39. ročníku festivalu Šumperské preludium.
Více na klasikaviva.cz.

PŘEVZATO Z TÝDENÍKU TÝDEN NA SEVERU.

 Reklama