Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Odhoďte předsudky vůči fyzice a přijďte si s ní pohrát do muzea!

29. 3. 2018 v 13:44 - V úterý 27. března zahájilo šumperské muzeum v Muzejíčku novou výstavu s názvem Fyzika hrou, na kterou bychom Vás rádi pozvali. Jak již název napovídá, výstava je věnována především fyzikálním zákonům a jejich využití v praxi, se kterými se návštěvníci seznámí hlavně prostřednictvím her.
Výstava Fyzika hrou
Výstava Fyzika hrou

Část výstavy je zapůjčená a interaktivní exponáty názorně předvádějí, jak funguje magnetismus, co říká Ampérovo pravidlo pravé ruky nebo jak vzniká elektřina. Druhá část výstavy je již dílem našich zaměstnanců a je zaměřena zejména na jednoduché stroje a jejich typické příklady.

Rovnováha na páce a kyvadlo je demonstrováno na dvou typech klasických houpaček, kolo na hřídeli je použito na modelu jeřábu a kladka a kladkostroj pomůže při zvedání břemene. Nebude chybět ani čerpání vody pomocí Archimédova šroubu nebo přemisťování nákladu po nakloněné rovině. Tato část je určena i pro menší děti. Jak jsme již v Muzejíčku zvyklí, i na této výstavě platí, že dotýkati se exponátů je POVOLENO!


Autor: Vlastivědné muzeum v Šumperku / - red -

Reklama