EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Částečně oblačno Dnes 20°C

Částečně oblačno Zítra 19°C

Dnes je úterý 16.10 a svátek má Havel

Aktuality:


Nezapomenutelný koncert s mladými talentovanými umělci

10. 2. 2018 v 20:35 - V pátek 9. března do šumperského H-clubu zavítá oblíbený písničkář a držitel ocenění Anděl Thom Artway. V roli předskokana se publiku představí nadějná šumperská skupina Trocha Klidu.

Ta vznikla v březnu 2014, kdy se dali dohromady Daniel Holý a Michal Juřička, s vizí psát české zpěvné písničky. Prvotní složení bylo žánrově zařaditelné k folku, později plynule přešla k pop-rocku. Za dobu svého působení už kluci sdíleli pódium s takovými interprety, jako jsou Chinaski, No Name, Voxel, Pokáč, O5 a Radeček nebo Sebastian, Michal Hrůza nebo Slza. A na jaře 2017 měli navíc společnou tour s UDG a Ovocem. V září vydali debutové EP Trocha k Vám, v čele se singlem k písni Zebra, k němuž byl natočen videoklip až na dalekém atraktivním Islandu.

Thom Artway (vlastním jménem Tomáš Macek) je moderním písničkářem, vyprávějícím o životě s lehkostí plnou energické melancholie. Silným hlasem, nenápadným projevem a charakteristickým zvukem cestuje mezi folkem, rockem a popem. Jako busker začal svoji kariéru v Praze na Malé Straně u Lennonovy zdi a následně pokračoval do daleké Austrálie a na Nový Zéland. Během hraní přímo na ulici poznal spoustu lidí, nasbíral dostatek zkušeností a zdokonalil se v angličtině.

V roce 2012 jej proslavila skladba Towards the Sun, kterou nahrál k soundtracku filmu Křídla Vánoc. Zatím největší úspěch zaznamenal v roce 2015 se singlem I Have No Inspiration, který se stal okamžitě hitem a byl i pro několik reklam významných společností. Na více než rok a půl ovládl přední příčky českých hitparád. Následovaly písně Blind Man a Conformity, jež byly předzvěstí prvního alba HEDGEHOG, které vyšlo na podzim 2016. Díky němu je držitelem ocenění Anděl za zpěváka a objev roku.

Poštěstilo se mu také vystoupit jako support fenomenální zpěvačky ZAZ, Glen Hansard si vybral Thoma jako hosta pro své dva koncerty. Před nedávnem dostal příležitost předskakovat v pražské Lucerně na koncertu islandské kapely Kaleo.

V červenci 2017 vyhrál v mezinárodním hudebním projektu Czech Fresh, díky čemuž získal spolupráci s renomovanou světovou bookingovou agenturou United Talent Agency, nahrávací dny ve studiu Sono Records, natočení klipu v YouTube Space v Londýne a účast na předních evropských showcase festivalech.

I po úspěchu na hudební scéně pokračuje v buskování napříč ulicemi evropských měst. Zůstává tak věrný odkazu, ze kterého sám vzešel. Svou pílí se vypracoval z ulice až na pódia největších českých klubů a festivalů.

„Sólová vystoupení pouze s kytarou se nesou v intimním duchu, avšak Thomův projev je energický a procítěný, právě v tom spočívá její síla a nezaměnitelnost. Úspěch tohoto mladého písničkáře je jen důkazem toho, že sen o hudební kariéře se může stát skutečností - stačí, když půjdete štěstí naproti," říká produkční domu kultury Michaela Horáková.Písničkář Thom Artway společně s kapelou Trocha Klidu vystoupí v pátek 9. března od půl osmé večer v H-clubu Šumperk. Vstupné je v předprodeji 180 Kč, v den akce 220 korun. Více informací získáte na dksumperk.czReklama


Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama