Šumperk.info

zataženo zataženo, 2°C

Dnes je pondělí 28.11 a svátek má René

Aktuality:


Návrat kultovního souboru Kulturní úderka Brno

17. 9. 2019 v 10:10 - Kultovní kvarteto muzikantů z Brna a Sarajeva, žijící v ČR, se vrací s novým albem Sarajevska katarzija. Živě ho představí šumperským posluchačům v místním domě kultury v pátek 11. října.
Kulturní úderka Brno
Kulturní úderka Brno

Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka.

"Vnímám nové album Kulturní úderky jako jedno z největších překvapení loňského roku na tuzemské scéně. Dokonce jsem nahrávku zařadil do pořadu s deseti nejzajímavějšími českými alby roku 2018 napříč žánry," uvedl ve své recenzi alba Milan Tesař z Rádia Proglas.

Abychom pochopili, v čem je dnes Kulturní úderka stále jedinečná, stačí se podívat do bookletu alba na seznam hráčů a nástrojů. Rockový základ kytara, basa a bicí totiž doplňují na jedné straně nejdůraznější klávesové nástroje (hammondky i syntezátory) a na straně druhé třeba i orientální saz. Nálady a styly se proměňují v průběhu skladeb a Štěpán Dokoupil svým zpěvem připomene tu Eddieho Veddera, tu Garyho Moora, tu Becka. Chvíli máte pocit, že posloucháte nějakou akustickou baladu od raných Pink Floyd, pak kytara zahrozí jako na albech Nirvany a jindy je to folkrock jako od Crash Test Dummies.

Koncert brněnské Kulturní úderky se uskuteční v pátek 11. října od 19 hodin ve foyer Domu kultury Šumperk. Vstupné v předprodeji je 160 Kč, v den akce podraží lístky o čtyřicet korun.

 

Ukázky: http://www.youtube.com/channel/UCQ4qrSnByJLBwOta1sJVm5wReklama