EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je středa 23.10 a svátek má Teodor

Aktuality:


Na letošních Šumperských Pomněnkách zahraje BG Nova

21. 3. 2019 v 11:10 - Na tradiční přehlídku trampské a bluegrassové muziky Šumperské Pomněnky, která je pořádána také jako vzpomínka na hudebníka a skladatele Milana Žourka, přijala pozvání legendární BG Nova.
Šumperské Pomněnky
Šumperské Pomněnky

Skupina je dvojnásobným vítězem festivalu Porta, má za sebou velmi bohatou minulost a celou řadu hodně úspěšných zahraničních účastí na různých festivalech. Jejím zakladatelem byl v roce 1974 Petr Schafer a vystřídala se v ní celá řada výborných muzikantů. V devadesátých letech se BG NOVA na dlouhých 15 let odmlčela. Jedním z určujících faktorů této odmlky bylo předčasné úmrtí zvukaře Jaroslava Pořízky a v témže roce tragická smrt fenomenálního hudebníka Milana Žourka.

O její „ znovuvzkří
šení“ se pokusili její bývalí členové v roce 2012. S menšími přestávkami a obměnami muzikantů hraje opět od té doby bluegrassovou a country muziku afanoušci ji mohou vidět na různých festivalech po celé republice.


Koncert se uskuteční ve velkém sále
Domu kultury Šumperk v sobotu 27. dubna od sedmi hodin večer, kdy se posluchačům jako první představí šumperštíMy Run Country. Následovat bude vystoupení bluegrassových Sem Tam.

„Jako třetí v pořadí zahraje již zmíněná BG Nova a na závěr se dočkáte Nové Sekce, jejíž koncerty mají spád, protože dokáže diváky pobavit dobrou muzikou a nekonformním humorem
,“ řekla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Ještě předtím se ten samý den odpoledne uskuteční oblastní kolo dětské hudební soutěžní přehlídky Brána 2019. Vstupné na Šumperské Pomněnky je v předprodeji 200 korun a v den akce podraží lístky o padesát korun. Více informací a rezervace lístků najdete na www.dksumperk.cz a www.m-machala.cz/brana/.Reklama