Šumperk.info

zataženo zataženo, 15°C

Dnes je pátek 29.9 a svátek má Michal

Aktuality:


Listopadový Klub Gemini se bude věnovat klimatické změně

14. 11. 2022 v 19:25

Klub Gemini Domu kultury Šumperk nabídne v listopadu exkluzivní setkání s ředitelem Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR profesorem Michalem V. Markem. Přední český přírodovědec se bude věnovat tématu klimatické změny.

„Máme velkou radost, že se nám pro listopadový Klub Gemini podařilo získat předního českého vědce – profesora Michala V. Marka. Podvečer s ním bude mít stejnojmenný název jako jeho poslední kniha: Klimatická změna – příčiny, dopady a adaptace. V Klubu Gemini se dlouhodobě věnujeme životnímu stylu, a tak i tentokrát si budeme klást otázky, jak se změnám klimatu jako jednotlivci můžeme přizpůsobovat nebo jak se chovat, aby naše činnost přírodu co nejméně negativně ovlivňovala,“ říká jednatelka domu kultury Hana Písková.

Profesor Marek je průkopníkem moderních ekofyziologických metod používaných při výzkumech lesních ekosystémů. Jeho zásluhou se v 90. letech Česká republika zapojila do mezinárodních výzkumných programů zabývajících se dopady globální změny klimatu. Stál u zrodu Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, který sídlí v Brně. Vědci se v něm zaměřují na změny v atmosféře a klimatu, změny ekosystému i socioekonomické změny. „Lidstvo nese zodpovědnost za tuto planetu a musí být hospodářem s dostatečnou úrovní předvídavosti,“ říká prof. Michal V. Marek.

Klub Gemini s profesorem Markem začne ve středu 30. listopadu v 17h v G-klubu. Jeho součástí bude i prezentace knih a autogramiáda ve spolupráci se šumperským knihkupectvím Kosmas.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/listo...icke-zmene

Reklama