EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Místy blízký déšť Dnes 23°C

Místy blízký déšť Zítra 26°C

Dnes je čtvrtek 18.7 a svátek má Drahomíra

Aktuality:


Legendární Turbo to rozbalí v Šumperku

12. 9. 2018 v 16:20 - Legendární kapela s legendárními hity, které znají nazpaměť děti i jejich prarodiče. Přesně tak by se dalo charakterizovat Turbo. Nelze však v žádném případě mluvit o nějakém sentimentu, členové této kapely to na pódiu dokáží stále pořádně rozbalit.
Turbo
Turbo

Přijďte se o tom přesvědčit v pátek 26. říjnado šumperského domu kultury a užijte si dvouhodinové energické vystoupení, během kterého zazní všechny zásadní hity, jako jsou Hráč, Chtěl jsem mít nebo Láska z pasáží,“ zve všechny příznivce rocku produkční domu kultury Michaela Horáková.Plzeňská skupina Turbo vznikla v roce 1981 okolo kytaristy, zpěváka a skladatele Richarda Kybice. Od samého počátku se řadila mezi nejžádanější interprety hudebního vydavatelství Supraphon. V roce 1984 vydala své první dlouhohrající eponymní album. Mezitím skladba „Díky, já jdu dál“ válcuje nejeden žebříček. O rok později vydané album To bude, pánové, jízda obsahuje už legendární hity Chtěl jsem mít a Hráč. Díky velkému úspěchu začala kapela jezdit i do zahraničí a hlavně společné koncerty s německými Puhdys měly nezapomenutelnou atmosféru. Turbo se dostalo mezi českou a slovenskou špičku, v letech 1987 a 1988 dosáhlo na druhé místo ankety Zlatý Slavík.

V létě 1990 ohlásilo Turbo zánik a jednotliví členové se proto začali věnovat podnikání. Na scénu se kapela nakonec vrátila po devíti letech, když odehrála opravdu vydařený koncert s britskými Uriah Heep a Slade. Televize Nova a Prima zařazují kapelu do svých talk-show i zábavných pořadů, kvůli velkému zájmu koncerty musí začít odmítat, protože tolik pátků a sobot prostě v kalendáři není.

V polovině roku 2002 bylo jasné, že bohužel kvůli vážné nemoci nebude moci Richard ve skupině pokračovat. Naštěstí zbývající členové našli adekvátní náhradu – do kapely nastoupil Mirek Chrástka. Už v průběhu zkoušek se ukazuje, že zvládá jak kytaru, tak zpěv. I několik hudebních publicistů, kteří zkoušky navštíví, hodnotí výsledek kladně. Nová éra začíná na turné s legendární skupinou Nazareth, které navštívilo přes 20 tisíc diváků. Poté kapela zavítala i na turné do Španělska.


Už téměř čtyři desítky let svými nestárnoucími songy dostává tato rocková parta do varu fanoušky snad všech věkových kategorií a velmi solidní postavení na hudební scéně si udržuje dodnes.
Energické vystoupení skupiny Turbo odstartujev pátek 26. října od osmi hodin večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné je v předprodeji 250 Kč, v den akce podraží o padesát korun. Více informací získáte na dksumperk.czReklama