Šumperk.info

jasno jasno, 21°C

Dnes je pondělí 6.7 a slaví se † Jan Hus

Aktuality:


Katapult zahraje u nás poprvé v nové sestavě

1. 11. 2012 v 10:08 - Fanoušci pravověrného bigbítu se v pátek dočkají tuzemské ikony Katapultu. Olda Říha představí v Šumperku kapelu v novém omlazeném složení a zazpívá všechny slavné fláky jako například Já nesnídám sám, Hlupák váhá, Někdy příště nebo Blues.
katapult
katapult

 

Bigbítové trio slibuje šumperským fanouškům energií a emocemi nabitý koncert od první do poslední minuty. „Prostě koncert plný energie a nasazení, kde zazní řada starých hitů. Žádný fanoušek dobré a od srdce hrané muziky by si neměl nechat koncert ujít,“ zdůraznil rockový kmet Olda Říha.

Katapult navíc od začátku letošního roku zařadil do koncertního programu dvě zcela nové písně, které v květnu vyšly na albu Made in rock´n´roll. Balada Oči, kterou zpívá bubeník Ondřej Timpl, a klasický hardrockový flák Made in Rock se staly okamžitě velkými hity.

Nové živé album navázalo na předchozí koncertní nahrávky Katapult z roku 1978, Pozor, rock! Live 1988, Zlatá deska 25 let live (2000) a Long Live Katapult (2005). V tomto roce také Katapult natočil koncertní čtyřdiskové DVD v různých koncertních prostředích, včetně stěžejního vystoupení na Nové scéně Národního divadla.

Mnohaletou kariéru Katapultu v roce 2009 přerušilo úmrtí baskytaristy Jiřího Šindeláře. Z původní sestavy Katapultu zůstal Říha sám, neboť už před tím v roce 2007 nečekaně zemřel v 61 letech bubeník Katapultu Anatoli „Tolja" Kohout, který v kapele s přestávkami působil už od jejího založení.

Říha loni kapelu obnovil se spoluhráči o generaci mladšími.

Skupina Katapult vznikla v roce 1975. Fanoušky bezmezně milovaná a četnými kritiky až nenáviděná skupina, o které se před lety psalo, že svým jednoduchým rockem „rozdělila národ“, po celou svou více než třicetisedmiletou kariéru nikdy neopustila klasický rockový styl postavený na bluesových základech a intuitivní hudbě.

Katapult má za sebou více než sedm tisíc koncertů, získala sedm zlatých desek a jednu platinovou a dva Zlaté slavíky. Českou akademií populární hudby byla kapela v roce 2009 uvedena do Síně slávy.

Koncert v šumperském kulturáku začíná v pátek 9. listopadu v 19.30 hodin.

Vstupenky jsou stále v prodeji za 220 korun.Reklama